Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Out of Place (PC)
OkładkaOut of Place (PC)

Out of Place PC

Przygodowa gra akcji TPP z elementami RPG. W Out of Place wcielamy się w chłopca uwięzionego w tajemniczym, zdewastowanym świecie; chcąc wrócić do domu, protagonista musi przywrócić równowagę pomiędzy dwiema prastarymi siłami.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Out of Place Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Bagpack Games wydawca: Bagpack Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Out of Place jest przygodową grą akcji z elementami RPG, za której opracowaniem stoi niezależne niemieckie studio Bagpack Games. Źródłem inspiracji dla twórców były kultowe produkcje, jak seria Dark Souls czy gra The Legend of Zelda: Ocarina of Time, a także klasyczne filmy Stevena Spielberga.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Out of Place jest chłopiec imieniem Simon, który w tajemniczych okolicznościach trafił do mrocznego, zdewastowanego świata. Chcąc powrócić do domu, protagonista musi przywrócić równowagę pomiędzy dwiema antycznymi siłami oraz reaktywować zniszczoną maszynę znajdującą się wysoko w górach. Protagonista nie jest sam, gdyż towarzyszy mu unoszący się w powietrzu robot w kształcie kuli, znany jako Orb, który stanowi dla niego realne wsparcie.

Mechanika

W grze Out of Place akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy przemierzamy ponure lokacje i rozwiązujemy zagadki środowiskowe, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami, wśród których prym wiodą przerażający (i znacznie przewyższający bohatera rozmiarami) bossowie. System walki jest zręcznościowy, a podczas starć Simon robi użytek zarówno z broni białej, jak i z rozmaitych umiejętności bojowych. W te ostatnie zaopatruje go wyżej wspomniany Orb, pozwalając mu dostosować ich wachlarz do problemu, któremu w danym momencie musi stawić czoła. Rola Orba nie ogranicza się jednak tylko do tego, bowiem maszyna wyświetla także przydatne informacje, które zastępują standardowy interfejs użytkownika.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Out of Place utrzymano w oryginalnej stylistyce; ponurą atmosferę tworzy oszczędne oświetlenie i uboga kolorystyka, a także zapadające w pamięć projekty adwersarzy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Out of Place: 16+