Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Orphen: Scion of Sorcery (PS2)
OkładkaOrphen: Scion of Sorcery (PS2)

Orphen: Scion of Sorcery PS2

Gra RPG akcji z widokiem z trzeciej osoby, stworzona na bazie serialu anime pod tytułem Sorcerous Stabber Orphen. Wcielamy się w rolę mrocznego czarodzieja Orphena i wspólnie z towarzyszami eksplorujemy tajemniczą Wyspę Chaosu.

RPG | TPP | seriale animowane | elementy zręcznościowe | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Orphen: Scion of Sorcery Premiera PS2

3sierpnia2000

producent: Shade Inc. wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Orphen: Scion of Sorcery to japońska gra RPG z licznymi elementami zręcznościowymi, powstała na bazie serialu anime zatytułowanego Sorcerous Stabber Orphen. Główny bohater, Orphen, to młody czarodziej, który wspólnie z grupką ekscentrycznych towarzyszy znalazł się na tajemniczej Wyspie Chaosu po tym, gdy transportujący ich statek został zaatakowany przez ogromnego potwora. Drużyna składa się z Majika, Cleo, jej psa/magicznego wilka - Lekiego oraz dwóch psotnych trolli: Volkana i Dortona. Wśród ocalałych znalazła się także trójka nieznanych osobników: Sephy, Zeus i Mar. Wraz z rozwojem fabuły dowiadujemy się więcej na temat ich powiązań z wyspą.

Rozgrywkę obserwujemy zza pleców głównego bohatera. W związku z tym, że gra zalicza się do gatunku RPG akcji, nie brakuje w niej elementów zręcznościowych w postaci, między innymi, skakania po wąskich półkach skalnych nad przepaściami. Od czasu do czasu stajemy przed szansą pokierowania inną postacią z drużyny Orphena.

W momencie spotkania z przeciwnikiem przenosimy się na osobną planszę, gdzie rozgrywa się walka. W przeciwieństwie do klasycznych gier z gatunku jRPG, nie mamy tutaj podziału na tury. W związku z tym, pewną rolę w ostatecznym wyniku starcia odgrywa refleks. Również podczas pojedynków z reguły kontrolujemy jedynie Orphena. Dzięki swoim rozbudowanym umiejętnościom bohater potrafi rzucać zaklęcia, a także korzysta z magicznego miecza i tarczy żywiołów pozwalającej na obronę przed atakami przeciwników. Na koniec danej części wątku fabularnego toczymy wymagające starcia z bossami. Do ich pokonania konieczne jest znalezienie słabego punktu wroga.

Gra Orphen: Scion of Sorcery posiada trójwymiarową oprawę graficzną utrzymaną w stylistyce wspomnianego serialu anime. Większość lokacji spowija mrok.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Orphen: Scion of Sorcery: Odpowiednia dla każdego wieku.