Wyszukiwarka gier
Ogniem i mieczem

Ogniem i mieczem

PC
po premierze

Data wydania: 31 października 2000

Strategiczne, Turowe, Filmy, Singleplayer

Ogniem i mieczem to strategia turowa inspirowana powieścią Henryka Sienkiewicza i jednocześnie jej filmową adaptacją w reżyserii Jerzego Hoffmana. Gracz dowodzi polsko-litewskimi wojskami w 10 historycznych bitwach z okresu powstań kozackich. Tytuł wyprodukowany został przez studio Nekrosoft, znane m.in. z kontrowersyjnych Rezerwowych psów.

1.5

Gracze

OCEŃ
Oceny

Ogniem i mieczem jest adaptacją pierwszej części sienkiewiczowskiej trylogii. Gra wyprodukowana została jako pokłosie komercyjnego sukcesu filmu wyreżyserowanego przez Jerzego Hoffmana. Deweloping powierzono zespołowi deweloperskiemu studia Nekrosoft (Rezerwowe psy, Toxic Mayhem: The Troma Project).

Kampania główna pozwala wcielić się w rolę hetmana wojsk Rzeczpospolitej Obojga Narodów i wziąć udział w 10 bitwach z okresu XVII-wiecznych powstań kozackich. Jej uzupełnieniem jest 8 pojedynczych scenariuszy.

Gra umożliwia dowodzenie 25 rodzajami jednostek na czele ze słynną polską husarią. Mechanika rozgrywki bazuje na systemie turowym z podziałem na fazy ruchu i ataku. Utalentowani stratedzy mają okazję udowodnić swoje umiejętności. Twórcy umożliwili bowiem odniesienie zwycięstwa nawet w potyczkach, które zgodnie z historią zakończyły się klęskami.

Czytaj więcej

Platformy:

PC Windows

PC Windows

Ograniczenia wiekowe: brak ograniczeń

Gry podobne:

Publicystyka

Oceny gry

Średnie Oceny:

1.5

Ocena Graczy

Średnia z 124 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.

Oceń Grę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Strategiczne
2016-03-23
18:09

CyboRKg Generał

CyboRKg
😐

Gra jest ciekawa pod wieloma wzgledami. Gralem dosc dawno, ale o ile pamietam mozna bylo blyskawicznie przestawiac oddzialy, bo mozna bylo wydawac polecenia ruchu nie czekajac na zakonczenie ruchu poprzednich oddzialow - inaczej niz w innych turowkach na heksach. Poza tym swietne bylo scalanie "bossow" z oddzialem, ktory dzieki temu stawal sie prawdziwym twardzielem.
Jedyne co mnie wkurzalo to motyw muzyczny z filmu - po jakims czasie stawal sie nie do wytrzymania!

Komentarz: CyboRKg
2016-03-30
17:20

sezams Chorąży

Da się gdzieś dostać tę grę najlepiej na płytkach?

Komentarz: sezams
2021-04-06
10:49

fakk3 Konsul

fakk3

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak ta gra wyglądała to zrobiłem gameplay na youtubie. Jest to dosyć przeciętna gra i szybko mnie wymęczyła. Nic dziwnego, że mało kto wie o jej istnieniu https://www.youtube.com/watch?v=EftzbiOKn9c

Komentarz: fakk3

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl