Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Octodad (PC)

Octodad PC

Octodad to gra przygodowa z elementami zręcznościówki, stworzona przez grupę studentów z chicagowskiego uniwersytetu DePaul. Gracz wciela się w rolę troskliwego ojca, który przed swymi bliskimi skrywa pewien mroczny sekret... głowa rodziny jest bowiem ośmiornicą.

Przygodowe | TPP | zagraj za darmo | humorystyczne | elementy zręcznościowe | indie

PC Windows
Okładka Octodad (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada2010

Octodad jest pomysłem grupy chicagowskich studentów (założycieli studia Young Horses) zrealizowanym w ramach uczelnianego projektu The DePaul Game Experience. Tytuł gry nawiązuje do przydomka nadanego przez amerykańskie media Nadyi Suleman, która po urodzeniu ośmioraczków nazwana została „Octomom”.

Protagonista Octodad to szanowany ojciec, który przed swymi bliskimi skrywa pewien mroczny sekret. Głowa rodziny tak naprawdę jest bowiem zakamuflowaną ośmiornicą. Gracz musi pomóc bohaterowi w wypełnianiu codziennych obowiązków i utrzymaniu w tajemnicy jego prawdziwej tożsamości...

Zabawa koncentruje się na wykonywaniu pozornie prostych zadań. Szkopuł w tym, że głowonogowi raczej trudno poruszać się w świecie ludzi, a już tym bardziej bez wzbudzania podejrzeń. W razie potrzeby Octodad może jednak skorzystać ze swych naturalnych predyspozycji jak ogromna siła czy zdolność przeciskania się przez wąskie szczeliny, choć musi uważać na ciekawskie spojrzenia członków rodziny i sąsiadów.

Kluczową rolę w grze stanowi marionetkowy system sterowania postacią. Gracz kontroluje każdą kończynę (a dokładniej mackę) Octo-ojca osobno, co przy dosyć nieprzewidywalnym rag-dollu silnika fizycznego sprawia, że koordynacja ruchów stanowi spore wyzwanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Octodad

odpowiednia dla każdego wieku