Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Octahedron (PS4)
OkładkaOctahedron (PS4)

Octahedron

Octahedron: Transfixed Edition

Dynamiczna platformówka, w której naszym zadaniem jest ucieczka z podziemnego świata. Tym, co wyróżnia Octahedron na tle większości reprezentantów gatunku, jest konieczność wykazania się doskonałym poczuciem rytmu.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | rytmiczne | muzyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Octahedron Premiera

20mar2018

PC PS4 XONE

17sty2019

Switch

Gry podobne do Octahedron

Rayman Legends

Runner3

Sound Shapes

Octahedron jest dynamiczną platformówką, za której opracowaniem stoi niezależne szwajcarskie studio Demimonde. Wydaniem produkcji zajęła się firma Square Enix.

Fabuła

Warstwa fabularna odgrywa w Octahedron rolę drugoplanową. Gracz wciela się w bohatera, którego zadaniem jest ucieczka z podziemnego świata znanego jako Veetragoul.

Mechanika

W Octahedron akcję ukazano z boku. Na grę składa się pięćdziesiąt poziomów, w których naszym nadrzędnym celem jest dotarcie na sam szczyt, gdzie znajduje się przejście do kolejnego etapu. W przeciwieństwie do większości innych platformówek, by osiągnąć sukces, musimy wykazać się nie tylko refleksem i spostrzegawczością, lecz również doskonałym poczuciem rytmu – w zmaganiach nieustannie towarzyszy nam bowiem muzyka, a w jej rytm poruszają się przeciwnicy oraz aktywują się pułapki.

Bohater może ułatwić sobie zadanie, tworząc własne, tymczasowe platformy, których wybór poszerza się z czasem; każda z nich ma unikalne właściwości – podczas gdy jedne strzelają laserami w adwersarzy znajdujących się pod nimi, inne pozwalają nam na oddawanie wyższych skoków. Dopełnieniem tego wszystkiego są zagadki oraz znajdźki zapewniające nam dostęp do sekretnych poziomów.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika Octahedron została wykonana w technice pixel art. Całość utrzymano w charakterystycznej, neonowej stylistyce – poszczególne elementy oprawy wizualnej wyglądają niczym stworzone ze światła. Na osobną wzmiankę zasługuje dynamiczny soundtrack autorstwa Chipzel, Andrego Sobota’y i Dereka Howella (czyli producentów muzyki house i trance) oraz Monomirrora (będącego nie tylko założycielem studia Demimonde, lecz także autorem odświeżonej wersji ścieżki dźwiękowej z gry Street Fighter II).

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Octahedron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE
Switch