Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5
Okładka NiOh Collection (PS5)

Kolekcja NiOh PS5

NiOh Collection

Pakiet zawierający obydwie części serii soulslike'ów NiOh od studia Team Ninja, które wcześniej trafiły na konsolę PlayStation 4 oraz PC. NiOh Collection zawiera całą zawartość stworzoną do obydwu produkcji.

RPG | TPP | fantasy | pakiet | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | mitologia japońska | Japonia | RPG akcji | soulslike

Sony PlayStation 5
Okładka NiOh Collection (PS5)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS5:

5lutego2021

5lutego2021

pudełko PL

5lutego2021

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NiOh Collection jest pakietem zawierającym obydwie odsłony NiOh – serii gier RPG należących do podgatunku soulslike. Kolekcja oferuje też dostęp do całej dodatkowej zawartości stworzonej do tych tytułów oraz szeregu usprawnień przygotowanych z myślą o konsoli PlayStation 5. Za opracowanie tej produkcji odpowiadają deweloperzy z japońskiego studia Team Ninja, czyli autorzy oryginalnych gier. Wydawcą jest firma Koei Tecmo.

Fabuła

Akcja NiOh i NiOh 2 rozgrywa się w alternatywnej wersji Japonii z okresu Sengoku (XV i XVI wiek) Jest to fantastyczna kraina, w której zagrożeniem są nie tylko ludzie, ale również demony zwane yokai (zaczerpnięte z japońskiej mitologii). W produkcjach gramy dwiema odmiennymi postaciami, przy czym część druga jest tzw. prequelem – jej akcja toczy się przed wydarzeniami poprzedniej gry. Głównym bohaterem NiOh jest pochodzący z Zachodu wojownik o imieniu William (przybywa do Kraju Kwitnącej Wiśni w pościgu za jednym ze swoich wrogów), zaś w „dwójce” wcielamy się we własnoręcznie stworzonego herosa - pół człowieka, pół yokai, który walczy z istotami z innego świata, używając przy tym nadnaturalnych mocy.

Gameplay

Obydwie części NiOh są grami RPG czerpiącymi inspirację z cyklu Dark Souls. W produkcjach tych akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a rozgrywka koncentruje się na walce z przeciwnikami – głównie ludźmi oraz yokai (zarówno pomniejszymi demonami, jak i znacznie potężniejszymi bossami).

Walczymy głównie z wykorzystaniem broni białej, choć pewną rolę odgrywa również broń dystansowa – np. łuki czy muszkiety. Gracz ma do dyspozycji kilka postaw bojowych, a także zestaw dodatkowych umiejętności (w „dwójce” możemy też używać nadnaturalnych mocy głównego bohatera). Kluczową rolę odgrywa obserwacja przeciwnika i parowanie ciosów w odpowiednim momencie, umożliwiające wykonanie dewastującego kontrataku.

Cechą rozpoznawczą podgatunku soulslike jest wysoki poziom trudności – każda śmierć pozbawia nas zgromadzonego i niewydanego bogactwa / doświadczenia (mowa o specjalnych zasobach takich jak Soul Cores czy Amrita) i zmusza do powtórzenia danej sekcji po raz kolejny.

Multiplayer

Zarówno NiOh, jak i NiOh 2 oferują – poza kampania fabularną – także nietypowy, kooperacyjny tryb multiplayer, który jest przeznaczony dla maksymalnie trzech graczy. Kompani mogą pomagać nam w starciu z bossami. Podobne wsparcie można też uzyskać od towarzyszy sterowanych przez sztuczną inteligencję (są wzorowani na postaciach graczy).

4K / 120 FPS – tryby graficzne

Gry wchodzące w skład pakietu NiOh Collection posiadają atrakcyjną, trójwymiarową grafikę. W obydwu wypadkach warta uwagi jest charakterystyczna atmosfera produkcji – jest ona przesiąknięta klimatem feudalnej Japonii i japońskiej mitologii. Warto odnotować, że produkcje zostały usprawnione, dzięki czemu wykorzystują możliwości konsoli PS5 (wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz trybu pozwalającego grać w 120 klatkach animacji na sekundę).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 339,00 PLN

Gry podobne do Kolekcja NiOh

Klasyfikacja PEGI Kolekcja NiOh

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.