Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka Next Generation Tennis 2003 (PC)
OkładkaNext Generation Tennis 2003 (PC)

Roland Garros 2003

Next Generation Tennis 2003

Gra sportowa, pozwalająca rozegrać mecze tenisowe z najlepszymi zawodnikami. Tytuł posiada licencje najważniejszych organizacji tenisowych, czyli Roland Garros oraz U.S. Open.

Sportowe | tenis

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Roland Garros 2003 Premiera

30maj2003

PS2

29sie2003

PC

producent: Carapace wydawca: Wanadoo wydawca PL: Axel Springer Polska Strona oficjalna

Trzecia odsłona symulatora gry w tenisa, który jako jedyny na rynku może poszczycić się posiadaniem oficjalnych licencji dwóch największych turniejów tenisowych, tj. US Open oraz Roland Garros. Next Generation Tennis 2003 (znany też pod nazwami Roland Garros 2003 i US Open 2003), podobnie jak części poprzednie daje nam możliwość wzięcia udziału w wyżej wspomnianych turniejach i grać na oficjalnych (szczegółowo odwzorowanych) kortach tenisowych w towarzystwie największych gwiazd tenisa, w tym: Marat Safin, Justine Hénin oraz Alexa Corretja. Wszystko oparto na autentycznych i obecnie używanych zasadach, przy czym dzięki kilku trybom rozgrywki i regulowanemu poziomowi trudności, tytuł ten może zadowolić, zarówno tych, którzy oczekują od niego wiernej symulacji tenisa jak i tych, którzy preferują rozgrywkę bardziej zręcznościową.

  • Względem zeszłorocznej edycji zastosowano nowy engine odpowiadający za jakość grafiki, animację postaci zawodników i ogólną dynamikę rozgrywki.
  • W grze znajdują się wszystkie rodzaje kortów tenisowych, w tym o podłożu syntetycznym, trawiastym, ceglastym, itp.
  • Każdy zawodnik charakteryzowany jest przez szereg indywidualnych cech i umiejętności. Istnieje możliwość stworzenia swojego własnego tenisisty.
  • Cała gama odbić i serwisów, piłki podkręcone, ścięcia, itp.
  • Szereg trybów rozgrywki, w tym: wieloosobowe turnieje (za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu), tryb kariery i tryby treningowe.
  • Za nagrody przyznawane za zwycięstwo w turniach można kupować nowe wyposażenie (np. rakiety tenisowe) i otworzyć ukryte korty tenisowe czy opcje treningowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Roland Garros 2003

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS2