Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka NeuroNet: Mendax Proxy (PC)
OkładkaNeuroNet: Mendax Proxy (PC)

NeuroNet: Mendax Proxy

Cyberpunkowa gra z pogranicza przygodówek i pozycji typu visual novel, w której wcielamy się w sztuczną inteligencję. W NeuroNet: Mendax Proxy podejmujemy decyzje rzutujące zarówno na dalsze losy pojedynczych mieszkańców, jak i na przyszłość całego miasta.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | 2D | dystopia | visual novel | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NeuroNet: Mendax Proxy Premiera

sie2021

PC iOS

Gry podobne do NeuroNet: Mendax Proxy

Papers, Please

Silicon Dreams

Orwell: Ignorance is Strength

NeuroNet: Mendax Proxy jest produkcją z pogranicza gier przygodowych i pozycji typu visual novel, która zabiera nas w podróż do cyberpunkowego świata i pozwala wcielić się w sztuczną inteligencję. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Dream Harvest.

Fabuła

NeuroNet: Mendax Proxy przenosi nas do fikcyjnej, futurystycznej metropolii Catena. W trakcie zabawy wcielamy się w sztuczną inteligencję, która zarządza miastem poprzez zaawansowaną sieć NeuroNet, rozpościerającą się na wszystkie jego zakamarki. Poznając mieszkańców Cateny, a także pomagając (lub wręcz przeciwnie) w rozwiązywaniu trapiących ich problemów, SI nie tylko stara się wprowadzić w mieście porządek, lecz również uczy się, czym tak naprawdę jest człowieczeństwo.

Mechanika

Rozgrywka w NeuroNet: Mendax Proxy polega na śledzeniu historii, prowadzeniu rozmów z mieszkańcami Cateny (podczas zabawy poznajemy 23 postacie, z których każda posiada własną historię, pragnienia i problemy) oraz podejmowaniu decyzji rzutujących na dalsze losy zarówno pojedynczych osób, jak i całej metropolii. Należy przy tym pamiętać, że nasze poczynania nie tylko determinują, jak będą się rozwijać nasze relacje z poszczególnymi cateńczykami, lecz również wpływają na balans sił w mieście. Musimy więc postępować w taki sposób, by zachować równowagę pomiędzy kwestiami związanymi z finansami miasta, naszą reputacją, porządkiem oraz poziomem władzy, jaka znajduje się w naszych rękach.

W przerwach od zajmowania się problemami Cateny możemy oddać się różnorodnym minigrom bądź poszukiwaniu rozmaitych sekretów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry NeuroNet: Mendax Proxy składa się z plansz ukazujących poszczególne postacie oraz lokacje i sytuacje, w jakich się znajdują. Całość utrzymano w klimatycznej, rysunkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe NeuroNet: Mendax Proxy: 12+

PC
iOS