Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka netKar Pro (PC)

Symulator Samochodów Wyścigowych PC

netKar Pro

Symulator Samochodów Wyścigowych to wyprodukowana przez studio Kunos Simulazioni gra symulacyjna.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka netKar Pro (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10kwietnia2006

18kwietnia2013

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator Samochodów Wyścigowych jest dziełem włoskiego studia Kunos Simulazioni, specjalizującego się w tworzeniu oprogramowania na potrzeby takich firm jak Pure Tech Racing, BallRacing Developments czy Evotek Engineering. Produkcja stanowi rozwinięcie pomysłów znanych z udostępnianej za darmo gry netKar Namie. W deweloping zaangażowali się m.in. inżynier Andrea Quintarelli, licencjonowany kierowca Riccardo Azzoli, zespół wyścigowy Target Racing oraz czołowe firmy związane ze sportem samochodowym (Sparco, Brembo, AIM Sportline i inne).

Gracz ma okazję spróbować swoich sił za kierownicą 9 modeli samochodów. Są to jednomiejscowe bolidy z otwartymi kabinami: F.1600, F.1800, F.2000, F.Target i F.KS2 oraz auta klasy touring: 500 Abarth AC, Osella PA-21S, Vintage GT i Vintage Replica GT. Zmagania toczą się na sześciu trasach, przy czym pięć z nich (Aosta, Aviano, Crema Test Track, Newbury i Prato) to klasyczne tory wyścigowe, dla których uzupełnienie stanowi słynny 17-kilometrowy podjazd pod górę Monte Bondone (Trento-Bondone)

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym za pośrednictwem sieci Internet lub LAN, w której uczestniczyć może maksymalnie 15 graczy. Twórcy nie zapomnieli jednak również o zwolennikach zmagań z wirtualnymi kierowcami kontrolowanymi przez komputerową sztuczną inteligencję.

Model jazdy zastosowany w Symulatorze Samochodów Wyścigowych odznacza się wysokim realizmem. Uwzględnia on nie tylko zaawansowane prawa fizyki, ale także szereg czynników wpływających na zachowanie się auta na drodze, w tym chociażby warunki atmosferyczne (np. zjawisko aquaplaningu), rodzaj i stan ogumienia oraz przeciążenia oddziałujące na kierowcę.

Oprawa wizualna Symulatora Samochodów Wyścigowych nie odbiega od standardów obowiązujących w grach wyścigowych pod koniec pierwszego dziesięciolecia XXI wieku. Na uwagę zasługują przede wszystkim dopracowane modele pojazdów oraz starannie odwzorowane tory wyścigowe. Dodatkowym atutem jest w pełni funkcjonalny edytor, pozwalający tworzyć własne trasy i dzielić się nimi ze społecznością fanowską.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-15  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Symulator Samochodów Wyścigowych

Wymagania wiekowe netKar Pro

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Samochodów Wyścigowych

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7