Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Nethergate Resurrection (PC)
OkładkaNethergate Resurrection (PC)

Nethergate Resurrection PC

Turowa gra RPG z oprawą graficzną oraz mechaniką w stylu retro. Bierzemy udział w konflikcie między Rzymianami próbującymi podbić Brytanię oraz Celtami chroniącymi własne ziemie.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG

Nethergate Resurrection Premiera PC

1marca2008

producent: Spiderweb wydawca: Spiderweb Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nethergate Resurrection

Pool of Radiance: Ruiny Myth Drannor

Avernum

Avernum 6

Nethergate Resurrection to remake klasycznej gry fabularnej wydanej pod koniec XX wieku. Za prace nad nią odpowiada po raz kolejny studio Spiderweb Software specjalizujące się w tworzeniu staroszkolnych produkcji z gatunku RPG. W związku z tym mamy do czynienia z tytułem stawiającym nacisk przede wszystkim na rozmach warstwy fabularnej, a na drugi plan schodzi oprawa audiowizualna. Akcję ukazano w klasycznym rzucie izometrycznym.

Fabuła gry Nethergate Resurrection toczy się wokół najazdu Rzymian na Brytanię zamieszkiwaną przez Celtów. Dzikie ludy z tamtych rejonów stają przed trudnym zadaniem obrony własnej ojczyzny. Na początku zabawy podejmujemy decyzję, po której stronie konfliktu chcemy się opowiedzieć i lądujemy w neutralnej wiosce Shadowvale. Każda z nacji posiada odrębny wątek fabularny oraz zadania. Celem Celtów jest znalezienie mitycznych artefaktów posiadających magiczną moc, które pozwolą pokonać potężne armie przeciwnika. Z kolei grając Rzymianami staramy się zajmować kolejne terytoria Brytanii, aż do osiągnięcia ostatecznego zwycięstwa.

Standardowo gracz obejmuje kontrolę nad czteroosobowym predefiniowanym oddziałem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć własnych bohaterów lub ograniczyć się do poprowadzenia tylko jednej postaci. Każdy z aktywnych uczestników przedstawianej historii został określony szeregiem statystyk rozwijanych w czasie zabawy. W przypadku Celtów znaczną rolę odgrywają umiejętności władania magią.

Walki odbywają się w systemie turowym bazującym na klasycznych Punktach Akcji. Dla nadania większej dynamiki rozgrywce wprowadzono zasadę, że jeśli bohaterowi został co najmniej jeden PA, to w dalszym ciągu może wyprowadzić atak. Po każdym starciu postacie otrzymują punkty doświadczenia oraz mają szansę na znalezienie wartościowych przedmiotów.

Oprawa graficzna gry Nethergate Resurrection prezentuje bardzo niski poziom i nie odbiega w większym stopniu od innych produkcji studia Spiderweb Software. Maksymalna rozdzielczość wynosi 800x600 pikseli. Również paleta kolorów oraz jakość animacji przywodzi na myśl tytuły z połowy lat 90-tych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Nethergate Resurrection: Odpowiednia dla każdego wieku.

Nethergate Resurrection Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB
  • 50 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7