Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Neighborhorde (PS4)
OkładkaNeighborhorde (PS4)

Neighborhorde

Inspirowany kreskówkami z lat 90. ubiegłego wieku twin-stick shooter autorstwa niezależnego studia Fermenter Games. Doprawiona dawką specyficznego humoru warstwa fabularna Neighborhorde odgrywa w grze rolę drugoplanową.

Akcji | humorystyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Neighborhorde Premiera

6cze2017

PC PS4 XONE

Neighborhorde jest twin-stick shooterem opracowanym przez niezależne studio Fermenter Games, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte, minimalistyczne produkcje pokroju zręcznościowej strzelaniny zatytułowanej Spingun i opartej na fizyce gry David. Opisywana pozycja została wydana na wiele platform, na których liście pojawia się XONE, PC i PS4. Tym razem inspiracją dla twórców były przede wszystkim popularne kreskówki z lat dziewięćdziesiątych XX wieku, jak Edd Edd & Eddy czy Calvin and Hobbes.

Fabuła

Pomimo że warstwa fabularna odgrywa w Neighborhorde rolę drugoplanową, twórcy doprawili ją solidną dawką specyficznego humoru. Gracze wcielają się w antropomorficzne zwierzaki, których mamom nie podoba się, że ich pociechy poświęcają zbyt wiele czasu na gry wideo. Dlatego też zmuszają je do wyjścia na zewnątrz, nie wiedząc przy tym, że za drzwiami roi się od niebezpieczeństw w postaci złowrogich robotów, czarnoksiężników, zombie, a nawet smoków, jakie trafiły na ich osiedle przez świeżo otwarte portale. Zadaniem protagonistów jest stawienie im czoła, nim zapadnie zmrok i będą musieli stawić się w domach na dobranockę.

Mechanika

Zgodnie z zasadami gatunku, w wydanym na platformie XONE, PC i PS4 Neighborhorde akcję obserwujemy z kamery zawieszonej nad głowami postaci. W trakcie zabawy swoje wysiłki koncentrujemy na eksterminacji hord oponentów, których unicestwiamy, wykorzystując ponad czterdzieści rodzajów śmiercionośnych broni i tyle samo specjalnych zdolności bojowych. Oczywiście nie od razu mamy dostęp do całego arsenału – kolejne egzemplarze otrzymujemy po przetrwaniu następnego etapu. Ponadto od czasu do czasu bohaterowie napotykają na swojej drodze pudełka skrywające rzadkie, potężne uzbrojenie.

W miarę czynionych postępów nasi podopieczni stają się coraz silniejsi – to samo tyczy się jednak czyhających na nich adwersarzy, wśród których brylują mocarni bossowie; tym ostatnim stawiamy czoła po przetrwaniu trzech dni z rzędu. Kluczem do sukcesu jest współpraca z innymi członkami drużyny – pozostając w strefie tak zwanego Friendzone możemy liczyć na rozmaite bonusy zwiększające nasz potencjał bojowy.

Tryby gry

W Neighborhorde można grać w pojedynkę (wówczas kontrolę nad sojusznikami przejmuje sztuczna inteligencja) lub w towarzystwie innych graczy – opracowany przez twórców tryb multiplayer pozwala na wspólną zabawę zarówno na poziomie lokalnym, jak i przez Internet.

Kwestie techniczne

Podobnie jak wcześniejsze dzieła studia Fermenter Games, Neighborhorde na platformie XONE, PC i PS4 odznacza się minimalistyczną oprawą graficzną – zabawie towarzyszy soundtrack inspirowany muzycznymi przebojami ostatniego dziesięciolecia XX wieku. Jako ciekawostkę należy dodać, że gra została stworzona w programie Gamemaker: Studio.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Neighborhorde: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
XONE