Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tower defense - Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce tower defense na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

NDS
tower defense
Czas
Akcji
Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne5
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Plants vs Zombies
Plants vs Zombies

Zręcznościowe 18 stycznia 2011

Gra z popularnego gatunku tower defense o dość nietypowej tematyce - sadząc rośliny, bronimy domostwa przez atakiem hord zombie. Grę przygotowała firma PopCap Games, znana z udanych produkcji logiczno-zręcznościowych, np. Peggle Deluxe czy Bejeweled. W Plants vs Zombies poziomy składają się z kilku ścieżek, którymi nadchodzą zombie, a zadaniem gracza jest zabezpieczenie każdej z nich. Naszą linią obrony są rozmaite kwiaty i rośliny, które sadzimy przed atakowanym domem. Różne ich gatunki pełnią odmienne funkcje, takie jak wytwarzanie słoneczek (tutejsza waluta), atak, spowolnienie przeciwników czy wybuchanie pod ich nogami. Podobne urozmaicenie można zaobserwować po drugiej stronie barykady – nadciągający nieumarli różnią się wyglądem, uzbrojeniem i wyposażeniem ochronnym. Produkcja cechuje się dużą przystępnością, gdyż poziom trudności rośnie stopniowo i nie brak podpowiedzi. Dodatkowym atutem jest lekki, żartobliwy klimat, osiągnięty dzięki kolorowej grafice oraz pogodnej ścieżce dźwiękowej.

SteamWorld Tower Defense
SteamWorld Tower Defense

Strategiczne 5 lipca 2010

Klasyczna strategia tower defence, osadzona w oryginalnym świecie, łączącym elementy steampunku i westernu. Jako szeryf „robociego” miasteczka Cowbot County staramy się powstrzymać inwazję ludzi, ostrzących sobie zęby na będące w naszym posiadaniu kopalnie złota.

Bakugan: Rise of the Resistance
Bakugan: Rise of the Resistance

Strategiczne 23 września 2011

Bakugan: Rise of the Resistance to połączenie gry strategicznej z RPG, które oparto na popularnym serialu animowanym i linii zabawek. Tytuł czerpie pomysły z popularnego gatunku tower defense i oferuje trzydzieści poziomów umiejscowionych w sześciu różnych lokacjach.

Desktop Tower Defense
Desktop Tower Defense

Strategiczne 11 maja 2009

Wciągająca strategia z gatunku tower defense. Naszym zadaniem jest rozmieszczanie różnych struktur i wież obronnych w taki sposób, aby zdążyły one powstrzymać przemierzające ekran hordy wrogów.

Fieldrunners
Fieldrunners

Logiczne 8 lutego 2010

Fieldrunners to klasyczna produkcja z gatunku tower defence. Rozmieszczamy na polu bitwy wieżyczki, których zadaniem jest unieszkodliwienie napływających fal wrogich jednostek zanim uda im się dotrzeć do bazy gracza.

Lock's Quest
Lock's Quest

Strategiczne 8 września 2008

Hybryda RTS-a, RPG-a i produkcji typu tower defense. W Lock's Quest zadaniem gracza jest ochrona artefaktów przed zakusami przeciwników. Filarem rozgrywki jest budowa wież obronnych i konstruowanie rozmaitych pułapek, a także walka z kolejnymi falami oponentów.

Defendin' De Penguin
Defendin' De Penguin

Strategiczne 2 września 2008

Niezbyt wymagająca strategia czasu rzeczywistego. Dążymy do ochraniania wioski pingwinów przed atakami drapieżników. W tym celu konstruujemy i umiejętnie rozmieszczamy dostępne systemy obronne.