Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4XONESwitch
Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto (PC)
OkładkaNaruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto (PC)

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto

Obszerny pakiet zawierający bijatykę Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 wraz z dodatkiem Road to Boruto, stworzony przez studio Cyberconnect 2. Fabuła Road to Boruto adaptuje wątki filmu Boruto: Naruto the Movie oraz serii komiksowej Boruto: Naruto Next Generations.

Bijatyki | TPP | filmy animowane | ninja | manga i anime | pakiet | elementy przygodowe | Naruto | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto Premiera

3lut2017

PC PS4 XONE

24kwi2020

Switch

Gry podobne do Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto

Dragon Ball Z: Kakarot

NieR: Automata

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4: Road to Boruto to kolejna odsłona bijatyki na podstawie kultowej mangi i anime Naruto. Choć początkowo funkcjonowała jako dodatek, ostatecznie pozycja stanowi rozszerzoną wersję podstawowej gry Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 zawierającą DLC Naruto to Boruto, trzy dodatkowe scenariusze (Gaara’s Tale Extra Scenario Pack, Shikamaru’s Tale Extra Scenario Pack i Sound Four Extra Playable Character’s Pack) oraz bonusową zawartość dostępną wcześniej w przedsprzedaży.

Fabuła

Akcja podstawowej wersji gry rozgrywa się podczas Czwartej Wielkiej Wojny Shinobi, gdzie Sojusz Shinobi z Wioski Błyskawicy, Wody, Ziemi, Ognia i Wiatru staje do walki naprzeciw przywódcy nikczemnej organizacji Akatsuki - Obito Uchihy aka Tobiego. Z kolei rozszerzenie Naruto to Boruto przenosi nas o kilkanaście lat do przodu, gdzie wcielając się w syna Naruto (tytułowy Boruto), rozpoczynamy trening ninja w Ukrytej Wiosce Liścia. Jednak sielankowe życie nie trwa długo, bo okazuje się, że świat znów jest w niebezpieczeństwie, a nowe pokolenie ninja gotowe jest stawić mu czoła.

Mechanika

Rdzeń rozgrywki nie różni się zbytnio od tego, co poznaliśmy w poprzednich odsłonach serii. Walki jeden na jednego toczą się na rozległych trójwymiarowych arenach. Nie zabrakło tu również typowego dla serii tzw. wall run, który umożliwia toczenie walk zarówno na ziemi, jak i na ścianach.

W grze mamy do dyspozycji znanych i lubianych bohaterów do wyboru - Naruto, Jiraiyę, Sasuke, Tsunade, Gaarę, Hinatę, Rocka Lee i wiele innych w wersji podstawowej oraz dodatkowe postaci z mangi Boruto, takie jak Momoshiki i Kinshiki. Każda z postaci posiada unikalną dla siebie sekretną technikę odblokowywaną za pomocą odpowiednich kombinacji klawiszy. Nie zabrakło też elementu drużynowych ataków, które nie dość, że są widowiskowe, to jeszcze zadają spore obrażenia. Jednak aby z nich skorzystać, należy odkryć, jaka kombinacja dwóch bohaterów da nam możliwość zobaczenia ich wspólnego ataku. Warto zaznaczyć, że podczas walki sterujemy tylko jednym z nich, a wybór drugiego wpływa jedynie na tę technikę.

Wraz z rozszerzeniem dostajemy możliwość dostosowywania wyglądu naszych postaci poprzez zakładanie im strojów typowych dla okresu, w którym rozgrywa się Boruto. Te dostępne będą wyłącznie dla jedenastu grywalnych bohaterów. DLC poszerza nam również teren do eksploracji w Wiosce Ukrytego Liścia.

Tryby gry

Gra podzielona jest na kampanię fabularną przeznaczoną dla jednego gracza, ale możemy też zagrywać się w trybach wieloosobowych, czy to ze znajomymi na kanapie, czy online, gdzie istnieje możliwość brania udziału w walkach rankingowych.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4: Road to Boruto nawiązuje do tego, co znamy z anime, jednak dzięki udoskonalonej technice i większym możliwościom przewyższyła swój pierwowzór. Miłym dla oka zabiegiem jest również widoczne niszczenie się ubrań postaci spowodowane otrzymywanymi obrażeniami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Switch
PC
PS4
XONE