Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Naruto: Path of the Ninja (NDS)
OkładkaNaruto: Path of the Ninja (NDS)

Naruto: Path of the Ninja NDS

Należąca do popularnego cyklu Naruto gra jRPG z typowym dla bijatyk, zręcznościowym stylem walki, opracowana przez studio Tomy z myślą o posiadaczach handheldów firmy Nintendo.

RPG | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto: Path of the Ninja Premiera NDS

23października2007

producent: TOMY wydawca: D3 Publisher

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Naruto: Path of the Ninja to kolejny tytuł, należący do znanego cyklu bijatyk. Pozycja ta została przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach systemu Nintendo DS i w pełni wykorzystuje atuty owej platformy sprzętowej. Warto zauważyć, że jest to pierwsza gra z tytułowym wojownikiem w roli głównej o charakterze cRPG, wydana poza granicami Japonii i dedykowana mobilnej konsoli.

Podobnie jak poprzedniczki, niniejsza pozycja powstała na kanwie popularnego anime, stworzonego przez Masashiego Kishimoto. Zarówno gra, jak i jej kreskówkowy pierwowzór opowiada historię młodego adepta sztuki ninjutsu znanego jako Uzumaki Naruto. Producenci zaimplementowali sześć postaci, odznaczających się unikalnymi umiejętnościami i typowym dla siebie stylem walki. Każda z nich została opatrzona dokładnymi statystykami, przedstawiającymi takie cechy, jak żywotność i siła. Ponadto w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów zabawy rozwija się poszczególne umiejętności i zdobywa nowe.

Wirtualni bohaterowie, przemierzając rozległe wirtualne środowisko (m.in. lasy, pola i góry), co rusz natrafiają na innych oponentów, z którymi stają w szranki. Pod koniec każdego poziomu na ich drodze pojawiają się potężni bossowie. System walki wymaga od gracza rozpoznania siły posiadanej przez oponenta i zaatakowania go z odpowiednią mocą. W zabawie typu cRPG nie mogłoby też obejść się bez licznych rozmów z postaciami pobocznymi i dokładnej eksploracji poszczególnych lokacji.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Naruto: Path of the Ninja: Odpowiednia dla każdego wieku.