Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Namco x Capcom (PS2)
OkładkaNamco x Capcom (PS2)

Namco x Capcom PS2

Namco x Capcom jest grą, stanowiącą swoiste miejsce spotkania ponad dwustu bohaterów, pochodzących m.in. z sagi Street Fighter, Soul Calibur, Darkstalkers, Tekken i Ghosts ‘N Goblins. Obok pewnego słynnego duetu karateków (Ken i Ryu) w wirtualnej rzeczywistości widzimy więc np.

RPG | taktyczne | 2D | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Namco x Capcom Premiera PS2

26maja2005

Namco x Capcom jest grą, stanowiącą swoiste miejsce spotkania ponad dwustu bohaterów, pochodzących m.in. z sagi Street Fighter, Soul Calibur, Darkstalkers, Tekken i Ghosts ‘N Goblins. Obok pewnego słynnego duetu karateków (Ken i Ryu) w wirtualnej rzeczywistości widzimy więc np. perfekcyjnie władającego samurajskim mieczem Mitsurugiego, zakutego w zbroję rycerza Arthura, ponętną wampirzycę Morrigan Aensland, potężnego Kinga oraz zwinną i seksowną Cammy.

Zabawa zaczyna się w XXI wieku na terenie Japonii, a konkretnie na opuszczonych ulicach Tokio. Przejmujemy kontrolę nad dwójką agentów (Arisu Reiji i Xiaomu), którzy w miarę rozwoju fabuły przenoszą się do przeróżnych fantastycznych światów i spotykają wiele niezwykłych postaci – zarówno przyjaznych, jak i wrogich. Oczywiście wspomniany duet przygarnia do swojej drużyny nowych awanturników i wszyscy razem zbierają punkty doświadczenia, pozwalające każdemu wojownikowi na systematyczną ewolucję.

Całość stanowi połączenie typowego dalekowschodniego schematu cRPG (vide kultowy cykl Final Fantasy) z elementami strategicznymi. Przebieg wydarzeń przedstawiony został w rzucie izometrycznym przy wykorzystaniu eleganckiej przestrzennej oprawy wizualnej, nawiązującej wyglądem do japońskich komiksów i filmów animowanych. Natomiast ukazane w dwóch wymiarach walki przypominają nieco swoim charakterem niesamowite starcia z Marvel vs. Capcom 2 i podobnych tytułów (złożone kombinacje ciosów, mnóstwo widowiskowych efektów specjalnych etc.).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Namco x Capcom: 12+

Namco x Capcom Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB