Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Namco Museum Remix (Wii)

Namco Museum Remix Wii

Namco Museum Remix to zbiór retro-gier, zawierający pięć tytułów Namco przerobionych i przystosowanych do możliwości kontrolerów Wii, oraz 9 innych klasycznych i znanych z automatów gier – wiernych w 100% oryginałom, a więc nie posiadających zmienionego i odświeżonego sterowania.

Zręcznościowe | 2D | pakiet | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Namco Museum Remix (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

12października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Namco Museum Remix to zbiór retro-gier, zawierający pięć tytułów Namco przerobionych i przystosowanych do możliwości kontrolerów Wii, oraz 9 innych klasycznych i znanych z automatów gier – wiernych w 100% oryginałom, a więc nie posiadających zmienionego i odświeżonego sterowania.

Pac'n Roll, Galaga, Pac-Motos, Rally-X i Gator Panic - to właśnie te pozycje dostały podtytuł „Remix” w tym zestawie i są przystosowane do możliwości Wii. Nie wiąże się to tylko ze zmienionym sterowaniem – również oprawa graficzna została zrobiona od podstaw i wykorzystuje zalety konsoli Nintendo. Warto zauważyć, że nie wszystkie ze wspomnianych pięciu gier są kilkunastoletnimi klasykami.

Dla przykładu Pac’n Roll to tytuł, który w 2005 roku ukazał się na DS-a. Jest to swego rodzaju platformówka, w której Pac-man zwiedza różnego rodzaju poziomy, zdobywając po drodze bonusowe umiejętności. Etapy są dość krótkie i bazują w dużej mierze na zręczności gracza. W Galaga Remix w tle widać Pac-mana, sunącego po „rynnie”, którego atakują oponenci. My staramy się strącać wii-mote’em atakujące siły wroga, by uchronić naszego bohatera i pozwolić mu dotrzeć do końca swojej drogi. Z kolei wyścigi Rally-X Remix zostały przygotowane w wersji bardzo podobnej do klasycznej, tyle, że z trójwymiarową grafiką i Pac-manem zasiadającym za kierownicą samochodziku. Sterowanie jest bardzo proste – gałką nunchuka poruszamy się po planszy i staramy się zbierać power-upy, jednocześnie unikając „strażników” jeżdżących po całym obszarze.

Oprócz trzech powyższych, najbardziej znanych tytułów zestawu, w Namco Museum Remix znaleźć możemy także przystosowane do standardów Wii: Gator Panic Remix oraz Pac-Motos Remix. Warto dodać, że trzy tytuły z powyższej piątki (Galaga, Rally-X oraz Pac-Motos) posiadają tryb multiplayer – bawić się w nich może do 4 graczy jednocześnie.

Namco Museum Remix przynosi ze sobą również 9 klasycznych tytułów, wiernych w 100% oryginałom – pod względem oprawy graficznej i sterowania. Te old-schoolowe pozycje to: Cute Q, Dig Dug, Galaxian, Gaplus, Mappy, Pac & Pals, Pac-Mania, Super Pac-Man oraz Xevious.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Namco Museum Remix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nowe retro-zestawy już niedługo w ofercie konsol Nintendo DS i Nintendo Wii

wiadomość30 stycznia 2008

Firma Atari wyda w Europie dwa retro-zestawy sygnowane przez japońską firmę Namco. Obie kompilacje zostaną przygotowane z myślą o konsolach koncernu Nintendo. Nintendo DS otrzyma DS Namco Museum, natomiast Wii pozycję o tytule Namco Museum Remix.

Zremiksowane retro-hity dla Wii
Zremiksowane retro-hity dla Wii

wiadomość19 maja 2007

Pod szyldem Namco ukazało się niegdyś mnóstwo popularnych gier automatowych. Te dawne hity przypominane są w ramach cyklu Namco Museum, obecnego na rynku od jedenastu lat. Wkrótce w ofercie korporacji Namco Bandai znajdzie się nowy produkt z owej serii, nazwany Namco Museum Remix i przeznaczony dla konsoli Wii.