Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka NAIRI: Rising Tide (PC)
OkładkaNAIRI: Rising Tide (PC)

NAIRI: Rising Tide PC

NAIRI: Rising Tide jest grą przygodową łączącą elementy podgatunków point-and-click i visual novel. Stanowi ona kontynuację NAIRI: Tower of Shiring z 2018 roku i rozgrywa się w tej samej fantastycznej krainie.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | elementy logiczne | 2D | visual novel | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NAIRI: Rising Tide Premiera PC

październik2021

Steam

październik2021

producent: HomeBearStudio wydawca: Hound Picked Games

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do NAIRI: Rising Tide

Syberia

My Brother Rabbit

Broken Age

NAIRI: Rising Tide to gra przygodowa w konwencji visual novel będąca bezpośrednią kontynuacją produkcji z 2018 roku – NAIRI: Tower of Shirin. Gracze otrzymują możliwość zwiedzania zupełnie nowych lokacji i poznania kolejnych wątków historii. Za opracowanie tego tytułu odpowiadają twórcy pierwszej części - zespół HomeBearStudio. W wydaniu gry pomogła firma Hound Picked Games.

Fabuła

W NAIRI: Rising Tide gracz ponownie wciela się w tytułową bohaterkę, która stara się ocalić swoją rodzinę. Poza zagrożeniami związanymi z niebezpiecznym miastem Shirin, dziewczyna i jej przyjaciele muszą też poradzić sobie z groźbą pewnej przepowiedni, której ziszczenie może skutkować końcem świata.

Mechanika

NAIRI: Rising Tide jest dość typowym przedstawicielem podgatunku visual novel. Zabawa polega tutaj głównie na poznawaniu opowieści, która jest przedstawiana poprzez dialogi oraz ilustracje (w tym portrety postaci). Od czasu do czasu musimy też podejmować wybory lub rozwiązywać zagadki - najczęściej poprzez wchodzenie w interakcję z różnymi przedmiotami i innymi elementami otoczenia (klikamy w rzeczy, które widzimy na obrazku).

Łamigłówki czasem wymagają połączenia kilku znalezionych rzeczy – warto zaznaczyć, że odpowiedzialny za ten aspekt gry system ekwipunku został przeprojektowany, by umożliwić większą swobodę. W grze zawarto system podpowiedzi, dzięki któremu powinni poradzić sobie z nią także gracze mniej obeznani z przygodówkami (można dostosować tę mechanikę do własnych potrzeb, tym samym zwiększając lub zmniejszając poziom trudności).

W czasie swojej przygody Nairi odwiedza szereg różnych miejsc – poza kolejnymi dzielnicami miasta Shirin trafiamy też m.in. do niebezpiecznych, pełnych tajemnic ruin. Poznajemy też nowe postacie i zbieramy skarby.

Tryby gry

W NAIRI: Rising Tide możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

NAIRI: Rising Tide ma całkiem ładną oprawę graficzną. Zastosowany tutaj styl artystyczny budzi skojarzenia z filmem animowanym lub ilustrowaną książką dla dzieci, a w szczególności produkcjami Disneya i znanego japońskiego studia Ghibli. Tytuł oferuje też zupełnie nową ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe NAIRI: Rising Tide: Odpowiednia dla każdego wieku.

NAIRI: Rising Tide Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7