Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer (NDS)
OkładkaMystery Dungeon: Shiren the Wanderer (NDS)

Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer NDS

Klasyczne zrealizowany przedstawiciel gatunku jRPG. Wyruszamy na poszukiwania mitycznego El Dorado. Po drodze staczamy walki z potworami oraz przepytujemy postaci niezależne.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer Premiera NDS

5marca2008

pudełko PL

27marca2008

producent: ChunSoft wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer

Pokemon Diamond

Dragon Quest Monsters: Joker

Final Fantasy III

Mysterious Dungeon: Shiren the Wanderer to zrealizowany w bardzo klasycznym stylu przedstawiciel tzw. japońskich gier role-playing. Seria Mysterious Dungeon w przeszłości doczekała się wielu produktów. Tytuły te bardzo rzadko ukazywały się poza Japonią. Shiren the Wanderer jest jednym z takich wyjątków, gdyż oprócz oryginalnej japońskiej wersji opracowano także anglojęzyczną. Jest to zarazem pierwszy przedstawiciel tytułowego cyklu, który przygotowano wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS. Za opracowanie tej gry odpowiedzialne są osoby, które w przeszłości współtworzyły między innymi Pokemon Mystery Dungeon.

Akcja opisywanej gry rozgrywa się w feudalnej Japonii. Mamy tu jednak do czynienia ze zmodyfikowaną wersją historii. Producent duży nacisk położył bowiem na zawarcie elementów typowych dla tematyki fantasy. Główni bohaterowie gry to ronin o imieniu Shiren oraz towarzysząca mu łasica Koppa. Postaci te wyruszają na poszukiwania mitycznego El Dorado, czyli złotego miasta. Wątek fabularny gry obfituje naturalnie w wiele zaskakujących momentów. Spotykamy także ciekawe postaci niezależne, od których możemy uzyskać dodatkowe zadania czy wytyczne, pomocne do odnalezienia skarbu.

Shiren the Wanderer wyróżnia się bardzo klasycznymi mechanizmami rozgrywki. Mowa tu przede wszystkim o sposobie zarządzania inwentarzem oraz toczonych w trakcie zabawy walkach. Pojedynki są stosunkowo skomplikowane. Rozgrywane są one też w całości w systemie turowym, w którym walczące ze sobą strony na zmianę wykonują kolejne ruchy. Mogą to być zwykłe ataki, magiczne uderzenia, czy akcje pozwalające na używanie przedmiotów z inwentarza.

Shiren the Wanderer jest tak na dobrą sprawę konwersją gry, która początkowo zadebiutowała na konsoli SNES. Oznacza to przede wszystkim uproszczoną oprawę wizualną. Wydarzenia obserwujemy w typowym dla wielu jRPG-ów rzucie izometrycznym. Usprawnienia objęły jedynie wygląd niektórych postaci. W wersji na DS-a dodano natomiast kilka nowych potworów oraz tryb szkoleniowy, dzięki któremu w łatwy sposób można zapoznać się z podstawowymi elementami rozgrywki. Jest to bardzo wskazane, gdyż dla większości osób będzie to pierwszy kontakt z tytułową serią. Omawiana gra nie zawiera żadnych trybów multiplayer.

Tryb gry: single player  

Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection