Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXONEPCSwitch
Okładka Music Racer (XONE)

Music Racer

Hybryda gry wyścigowej i muzycznej, w której wybrany przez nas soundtrack wpływa na długość wyścigu oraz szybkość, z jaką poruszamy się po torze. Music Racer pozwala na zabawę w pojedynkę lub na multiplayerowe zmagania na podzielonym ekranie.

Wyścigi | samochodowe | muzyczne | multiplayer | na 2 osoby | indie | Oculus Rift | podzielony/wspólny ekran | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Music Racer (XONE)

producent: AbstractArt

wydawca: AbstractArt

data premiery gry:

20lip2018

PC

29sty2020

Switch XONE

Music Racer jest produkcją z pogranicza gier wyścigowych i muzycznych. Tytuł został opracowany przez niezależne studio AbstractArt.

Mechanika

W grze Music Racer zasiadamy za kierownicą jednego z ponad dwudziestu samochodów sportowych i mkniemy przed siebie po kilkunastu futurystycznych trasach rozświetlonych blaskiem neonów. Zabawa toczy się tutaj w rytm muzyki. To, jaka piosenka będzie nam towarzyszyć w danym wyścigu, determinuje nie tylko jego długość, lecz również szybkość, z jaką możemy się poruszać. Podczas gdy konsolowe wersje pozwalają na wybór utworów z wbudowanej „biblioteki”, edycja na komputery osobiste umożliwia wgranie własnych kompozycji w formacie MP3, Ogg, Flac lub Wav, bądź na streaming muzyki z serwisu YouTube.

W trakcie rozgrywki musimy omijać przeszkody, którymi upstrzono poszczególne tory, a także zbierać świetliste prostopadłościany rozrzucone na drodze – im więcej ich zdobędziemy, tym więcej punktów trafi na nasze konto. Te ostatnie możemy natomiast przeznaczyć na modyfikacje optyczne (możemy wybierać spośród szerokiego wachlarza spoilerów, zderzaków czy felg) lub mechaniczne poszczególnych pojazdów. Choć auta nie posiadają licencji, są inspirowane prawdziwymi maszynami, między innymi od takich producentów, jak Lamborghini lub Ferrari.

Tryby gry

W Music Racer można bawić się w pojedynkę lub w trybie multiplayer na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Music Racer posiada barwną grafikę utrzymaną w neonowej stylistyce retro, budzącej skojarzenia między innymi z filmem TRON. Edycja na komputery osobiste wykorzystuje zestawy rzeczywistości wirtualnej, choć nie wymaga ich do działania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Music Racer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Music Racer

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 200 MB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Pentium 4 1.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 200 MB HDD, Windows 7

PC
Switch
XONE