Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Morningstar: Descent to Deadrock (PC)

Morningstar: Descent to Deadrock PC

Pierwszoosobowa gra przygodowa w utrzymana klimatach science fiction. Morningstar: Descent to Deadrock to komercyjny remake popularnej flashowej przygodówki Morningstar, która zadebiutowała w przeglądarkach w 2009 roku.

Przygodowe | FPP | science fiction | point-and-click | indie

PC Windows
Okładka Morningstar: Descent to Deadrock (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17lutego2015

Morningstar: Descent to Deadrock to osadzona w realiach science-fiction gra przygodowa w konwencji FPP, za której powstanie odpowiada niezależne węgierskie studio Red Herring Labs. Tytuł jest komercyjnym remakiem popularnej flashowej przygodówki Morningstar, która zadebiutowała w przeglądarkach w maju 2009 roku.

W grze wcielamy się w postać astronauty nazwiskiem Powell, uczestniczącego w rutynowej misji najemniczej na pokładzie tytułowego statku Mornigstar. Wyprawa zmienia się w prawdziwą walkę o życie, kiedy w wyniku działania dziwnej siły grawitacyjnej, fregata rozbija się na nieznanej planecie. Po odzyskaniu przytomności nasz bohater zdaje sobie sprawę, że jako jedyny wyszedł z katastrofy bez szwanku i tylko on może naprawić uszkodzony pojazd, aby wydostać się z potrzasku. Podczas eksploracji planety odkrywa też, że ta usiana jest wrakami innych statków. Nasz protagonista spróbuje więc ustalić kto lub co odpowiada za wszystkie katastrofy oraz śmierć tylu ludzi i spróbuje znaleźć drogę ucieczki, zanim również i jego spotka ten sam los.

Rozwój akcji obserwujemy z oczu bohatera, a rozgrywka podporządkowana jest klasycznej mechanice przygodówek point-and-click. Naszym celem jest eksploracja kolejnych lokacji, rozwiązywanie rozmaitych zagadek i poszukiwanie przydatnych przedmiotów oraz ich zastosowania. W porównaniu ze swym flashowym pierwowzorem, strona fabularna gry została mocno rozbudowana i wzbogacona o nowe wątki, lokacje oraz zagadki do rozwiązania. Nowa wersja cechuje się ponadto wysokiej jakości oprawą graficzną HD oraz zremasterowanymi w wysokiej rozdzielczości przerywnikami filmowymi. Przygodzie towarzyszy zaś odświeżona, oryginalna ścieżka dźwiękowa oraz pełen dubbing aktorski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Morningstar: Descent to Deadrock

Wymagania wiekowe Morningstar: Descent to Deadrock

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Morningstar: Descent to Deadrock

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti lub lepsza, 556 MB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Celeron 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB lub lepsza, 556 MB HDD, Windows 7