Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS1
Okładka Monster Rancher Battle Card: Episode II (PS1)

Monster Rancher Battle Card: Episode II PS1

Spin-off cyklu Monster Rancher, w którym toczymy pojedynki na karty z udziałem innych sympatyków gry Battle Cards, istniejącej w uniwersum serii.

Logiczne | fantasy | turowe | 2D | karciane | na 2 osoby | potwory

Sony PlayStation 1
Okładka Monster Rancher Battle Card: Episode II (PS1)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

23marca2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Rancher Battle Card: Episode II jest spin-offem cyklu Monster Rancher, a zarazem kontynuacją gry karcianej, która pojawiła się na konsoli Game Boy Color. Produkcja trafiła na platformę PS1 nakładem firmy Tecmo (obecnie Koei Tecmo).

Fabuła

Akcja gry Monster Rancher Battle Card: Episode II toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Monster Rancher. Dzieci, które nie mogą trenować potworów i wystawiać ich do walki na arenie, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć opartą na podobnych zasadach grę karcianą. Battle Cards, bo takie miano nosi ich dzieło, szybko zwraca uwagę dorosłych, a z czasem doczekuje się nawet oficjalnych turniejów. W trakcie zabawy wcielamy się w zawodnika, którego przyjaciel – Colt – po otrzymaniu własnej kolekcji kart zostaje przeniesiony do fantastycznej krainy zwanej Monster Paradise. Musimy ponownie zebrać wszystkie karty i uratować nieszczęśnika.

Mechanika

Filarem rozgrywki w Monster Rancher Battle Card: Episode IIturowe pojedynki z innymi graczami Battle Cards. Łącznie otrzymujemy do dyspozycji pięćdziesiąt kart – trzy z nich odpowiadają potworom wystawianym do walki, pozostałe służą do wyprowadzania ataków, wspomagania stworów czy obrony (uskutecznianej w chwili, w której oponent zdecyduje się przejść do ofensywy). Poszczególne ataki wymagają określonej ilości energii zwanej GUTS; tę pozyskujemy, poświęcając posiadane karty – warto przy tym pamiętać, że możemy pozbyć się wszystkich pięciu kart przydzielonych nam w danej rundzie, by wygenerować jej najwięcej, ale będziemy wtedy całkowicie bezbronni.

Nowe karty zdobywamy zarówno poprzez wygrywanie kolejnych pojedynków, jak i dzięki możliwości importu danych z płyt CD. Mowa tak o dysku z grą, jak i o innych produkcjach wydanych na PlayStation 1, a nawet o CD-ROM-ach z muzyką czy grami pecetowymi.

Tryby gry

Oprócz trybu fabularnego, w dostępnym na konsoli PS1 Monster Rancher Battle Card: Episode II na sprawdzenie czeka także multiplayerowy wariant rozgrywki, w którym możemy wyzwać na pojedynek drugiego gracza.

Kwestie techniczne

Monster Rancher Battle Card: Episode II posiada rozbudowany, choć intuicyjny interfejs użytkownika. Zabawę urozmaicają efektowne animacje ataków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Monster Rancher Battle Card: Episode II

Wymagania wiekowe Monster Rancher Battle Card: Episode II

odpowiednia dla każdego wieku