Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS1
Okładka Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories (PS1)

Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories PS1

Karcianka opracowana przez firmę Konami, oparta na licencji popularnego anime Yu-Gi-Oh!. W Yu-Gi-Oh!

Logiczne | manga i anime | karciane | elementy strategiczne

Sony PlayStation 1
Okładka Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories (PS1)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

9grudnia1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories jest karcianką, którą opracowała i wydała firma Konami. Produkcja, oparta na licencji popularnego anime Yu-Gi-Oh!, trafiła na konsolę PS1.

Fabuła

Historia opowiedziana w Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories w luźny sposób nawiązuje do pierwowzoru. W trakcie zabawy śledzimy losy Atema, czyli faraona próbującego uratować swoje królestwo przed niebezpieczeństwem, który w niezbyt sprzyjających okolicznościach znalazł się w XXI wieku, oraz Yugiego – jego potomka z czasów współczesnych. Zadanie postawione przed protagonistami polega na zebraniu tak zwanych przedmiotów milenijnych, co pozwoli władcy na powrót do domu i eliminację zagrożenia, nim będzie na to za późno.

Mechanika

Rozgrywka w Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories opiera się na toczeniu karcianych pojedynków. W trakcie zmagań możemy wykorzystać czterdzieści kart reprezentujących przedmioty, zaklęcia, moce oraz potwory. Poza uważną obserwacją ruchów przeciwnika sukces zapewnia również łączenie efektów działania poszczególnych kart, co zwiększa ich potencjał bojowy; oczywiście w miarę postępów w przygodzie zdobywamy coraz silniejsze karty, co w przypadku rzadszych egzemplarzy wymaga mozolnego grindu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanej na platformie PS1 gry Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories została utrzymana w charakterystycznej stylistyce inspirowanej serialowym oryginałem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories

Wymagania wiekowe Yu-Gi-Oh! Forbidden Memories

odpowiednia dla każdego wieku