Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PCX360
Okładka Monster Jam Battlegrounds (PS3)

Monster Jam Battlegrounds

Kolejna odsłona cyklu gier samochodowych, tworzonych przez zespół Team6 Game Studios w oparciu o tytułową licencję Monster Jam. Produkcja pozwala nam zasiąść za sterami 23 licencjonowanych Monster Trucków i wziąć udział w zróżnicowanych konkurencjach.

Wyścigi | samochodowe | monster truck

Okładka Monster Jam Battlegrounds (PS3)

data premiery gry:

24maj2015

PS3

10cze2015

PC X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Jam Battlegrounds to dostępna na platformie PC, X360 i PS3 gra wyścigowa, stanowiąca kolejną odsłonę serii poświęconej popularnym w Stanach Zjednoczonych zawodom Monster Jam. Za stworzenie tytułu odpowiedzialna jest ekipa Team6 Game Studios, mająca na swoim koncie sporą liczbę z reguły mocno budżetowych gier samochodowych, w tym m.in. niesławny FlatOut 3: Chaos & Destruction.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Monster Jam Battlegrounds próbuje wnieść do serii pewien powiew świeżości, skupiając się nie tylko na odtworzeniu stadionowych zmagań potężnych monster trucków, ale także wychodząc poza oficjalne areny tej dyscypliny, by poważnej próbie poddać zarówno umiejętności wirtualnych kierowców, jak i silniki ich potężnych maszyn. Tym razem bowiem do dyspozycji graczy oddanych zostało 45 zróżnicowanych tras, począwszy od licencjonowanych aren Monster Jam (np. słynnego Sam Boyd Stadium) aż po tory terenowe i przełajowe, wypełnione całą masą ramp, skoczni i innych atrakcji. Kluczem do sukcesu w grze pozostaje jednak umiejętność utrzymania odpowiednich proporcji pomiędzy prędkością, a balansem monster trucka, niezbędnym podczas wykonywania opartych o fizykę sztuczek kaskaderskich. W powyższych wyzwaniach sprawdzić możemy zaś 23 oficjalne pojazdy Monster Jam, wliczając w to takie „sławy”, jak Grave Digger, Max-D czy Monster Mutt.

Tryby rozgrywki

Monster Jam Battlegrounds przeznaczony jest wyłącznie do zabawy w trybie single player, jednak element rywalizacji wprowadzają do gry sieciowe rankingi graczy, w których mogą oni walczyć o najwyższe pozycje. Nowością w grze jest tryb kaskaderski, w którym zamiast miejsca na mecie liczą się przede wszystkim szalone ewolucje i efektowne zniszczenia.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydany na platformie PC, X360 i PS3 Monster Jam Battlegrounds utrzymany jest na typowym dla serii, przeciętnym poziomie, dość wyraźnie odstającym od wysokobudżetowych gier samochodowych. Produkcja Team6 Game Studios nadrabia jednak braki potężną dawką adrenaliny, dzięki czemu z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom monster trucków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monster Jam Battlegrounds

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Monster Jam Battlegrounds

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-5005 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GT430/Radeon HD 6450 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1
PC
X360
PS3