Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Modern Naval Battles - World War II at Sea (PC)

Modern Naval Battles - World War II at Sea PC

„Modern Naval Battles - World War II at Sea” to rozbudowana, strategiczna gra turowa, która pozwala na dowodzenie okrętami marynarki wojennej sześciu państw i wzięcie udziału w szeregu bitew morskich, pochodzących z burzliwego okresu 1939-1045.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Modern Naval Battles - World War II at Sea (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Modern Naval Battles - World War II at Sea” to rozbudowana, strategiczna gra turowa, która pozwala na dowodzenie okrętami marynarki wojennej sześciu państw i wzięcie udziału w szeregu bitew morskich, pochodzących z burzliwego okresu 1939-1045. Rozgrywka została oparta na zasadach popularnej na Zachodzie kolekcjonerskiej gry karcianej Dan Verssen Games’s Modern Naval Battles.

Militarne zmagania rozpoczynamy od wyboru strony konfliktu (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Stany Zjednoczone, Włochy oraz Japonia). Następnie, z listy dostępnych statków formujemy unikatową flotę. Możemy wybierać spośród okrętów wszelkiego typu: od pancerników (Yamato, Bismark), poprzez lotniskowce (Hiryu, Yorktown), krążowniki (Admiral Hipper), niszczyciele (klasy Fletcher), aż do łodzi podwodnych. Każdy statek posiada szeroki wachlarz uzbrojenia (różnorodne działa, torpedy, wsparcie lotnicze samolotów w przypadku lotniskowców, stanowiska przeciwlotnicze, itp.).

Po wyborze jednostek wodnych, decydujemy się na wybraną formację (jeden do trzech szeregów), co pozwala na stoczenie bitew, w których jednocześnie mogą nawet uczestniczyć wszystkie posiadanie statki. Podczas walki należy uważać na ochronę największych okrętów przed mobilnymi i zwrotnymi okrętami wroga, a także stosować rozmaite strategie (pozorny odwrót, próby okrążenia formacji wroga, etc.).

Rozgrywka podzielona została na tury. W każdej z nich możemy wykonać określoną ilość akcji, na przykład: standardowe manewry, atak, obrona (próba wymanewrowania bądź ucieczka), albo zdecydować się na podjęcie taktycznej decyzji i poświęcić turę na przekazanie planu do wszystkich jednostek biorących udział w starciu. Nie zapomniano również o specyfice walki na morzu - możliwe są sytuacje losowe w stylu krytycznego trafienia, wyłączającego okręt z walki i powodującego jego zatonięcie, uszkodzenia dostępnego uzbrojenia, a nawet pożarów na pokładzie (duży realizm). Najlepsi dowódcy nagradzani są medalami oraz punktami doświadczenia, pozwalającymi na jeszcze efektywniejsze kierowanie flotą.

Autorzy opracowali bogate, w pełni trójwymiarowe środowisko walki. Modele jednostek zostały odwzorowane szczegółowo (m.in. na podstawie licznych zdjęć historycznych czy planów konstrukcyjnych), także ich zachowanie na morzu/oceanie jest bardzo realistycznie. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze tryb multiplayer (Internet lub sieć lokalna), pozwalający na jednoczesną rywalizację czterem osobom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 4.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Modern Naval Battles - World War II at Sea

Wymagania wiekowe Modern Naval Battles - World War II at Sea

12+

Zostań admirałem w Modern Naval Battles - World War II at Sea
Zostań admirałem w Modern Naval Battles - World War II at Sea

wiadomość20 września 2004

W 2005 roku wielbiciele historycznych bitew morskich nie powinni mieć powodów do narzekań. Developerzy zrzeszeni pod szyldem witryny Battlefront.com zapowiedzi bowiem przygotowanie strategicznej gry turowej, pt. Modern Naval Battles - World War II at Sea, która pozwoli na dowodzenie okrętami marynarki wojennej sześciu państw i wzięcie udziału w szeregu bitew morskich, pochodzących z okresu II WŚ.