Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Minabo: A Walk Through Life	 (PC)
OkładkaMinabo: A Walk Through Life	 (PC)

Minabo: A Walk Through Life PC

Gra przygodowa z elementami symulacji życia. W Minabo: A Walk Through Life wcielamy się w rzepę, która wędruje, poznaje inne warzywa i wchodzi z nimi w interakcję, a także nawiązuje rozmaite relacje. Gdy jej życie dobiegnie końca, możemy zacząć kolejne.

Przygodowe | 2D | symulator życia | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Minabo: A Walk Through Life Premiera PC

kwiecień2022

producent: Devilish Games wydawca: Devilish Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Minabo: A Walk Through Life

Shelter

Aka

Cradle

Minabo: A Walk Through Life jest spokojną grą przygodową, w której można znaleźć elementy symulacji życia. Produkcja została opracowana przez niezależne hiszpańskie studio DevillishGames.

Fabuła

Minabo: A Walk Through Life zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy zamieszkiwanej przez antropomorficzne... rzepy. Podczas zabawy wcielamy się w jedno z tych warzyw, które prowadzimy przez życie, od narodzin aż do śmierci.

Mechanika

W Minabo: A Walk Through Life akcję obserwujemy z boku. Po nadaniu imienia naszej rzepie nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć wędrówkę przez życie. Wędrówkę w niemal dosłownym tego słowa znaczeniu, bo czas płynie tu z każdym postawionym przez nas krokiem. Obrazuje to zarówno stopniowe dorastanie naszej rzepy, jak i zmieniające się w tle pory roku oraz ulegający przeobrażeniom świat.

W miarę postępów nie tylko oglądamy, jak nasza rzepa dorasta, lecz również nawiązujemy relacje z innymi rzepami. Prowadząc z nimi rozmowy oraz wchodząc w inne interakcje, budujemy krąg bliższych i dalszych znajomych, a z czasem nawet zakładamy rodzinę oraz dorabiamy się gromadki małych rzep. Możemy też adoptować rzodkiewki pełniące rolę naszych pupili. Wszystko to, co robimy, wpływa na cechy naszej rzepy, determinując jej mocne i słabe strony oraz sposób, w jaki wchodzi ona w interakcje ze światem i jego mieszkańcami. Poza tym do naszej dyspozycji oddano szereg różnorodnych kapeluszy, których noszenie zapewnia dodatkowe efekty i zwiększa wachlarz dostępnych możliwości.

Jak to jednak w życiu bywa, w końcu przychodzi moment, kiedy nasza rzepa musi pożegnać się ze światem. Gdy zakończymy rozgrywkę w skórze danej rzepy, gra wyświetla podsumowanie, które możemy udostępnić znajomym. Świat gry jest generowany proceduralnie, toteż każde kolejne życie jest tu inne od poprzedniego, co zachęca do rozpoczynania kolejnych przygód i sprawdzania, jakie atrakcje wciąż czekają na odkrycie.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Minabo: A Walk Through Life utrzymano w kreskówkowej stylistyce budzącej skojarzenia z ilustracjami z książek dla dzieci.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Minabo: A Walk Through Life : Odpowiednia dla każdego wieku.

Minabo: A Walk Through Life Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 10