Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Milk outside a bag of milk outside a bag of milk (PC)
OkładkaMilk outside a bag of milk outside a bag of milk (PC)

Milk outside a bag of milk outside a bag of milk PC

Utrzymana w klimacie horroru psychodeliczna visual novel, stanowiąca bezpośrednią kontynuację gry z 2020 roku. W Milk outside a bag of milk outside a bag of milk ponownie wcielamy się w protagonistkę poprzedniej części, zmagającą się z przytłaczającymi ją strachem i smutkiem.

Przygodowe | horror | 2D | visual novel | indie | eksperymentalne/artystyczne | surrealizm

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Milk outside a bag of milk outside a bag of milk Premiera PC

16grudnia2021

Steam

16grudnia2021

producent: Nikita Kryukov wydawca: Nikita Kryukov

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Milk outside a bag of milk outside a bag of milk

Undertale

Doki Doki Literature Club

OMORI

Milk outside a bag of milk outside a bag of milk to eksperymentalna przygodówka z gatunku visual novel, utrzymana w klimatach psychodelicznego horroru. Za jej produkcję i wydanie odpowiada rosyjski niezależny twórca – Nikita Kryukov. Tytuł ten stanowi bezpośrednią kontynuację gry z 2020 roku – Milk inside a bag of milk inside a bag of milk.

Fabuła

Gra kontynuuje historię znaną z pierwszej części serii. Główna bohaterka powraca do swojego mieszkania, w którym nie czuje się w ogóle bezpiecznie, węsząc na każdym kroku zagrożenie. Na stole w kuchni leży torba z mlekiem, które wcześniej kupiła. Mimo, że zakup kosztował ją sporo trudu i odwagi, protagonistka czuje głównie wstyd i strach. Sytuacja pogarsza się, gdy w końcu udaje się do swojego pokoju. Przy drzwiach do pomieszczenia czeka już na nią znajoma, bezkształtna kreatura…

Mechanika

Podobnie jak inne gry z gatunku visual novel Milk outside a bag of milk outside a bag of milk koncentruje się na warstwie fabularnej rozgrywki. Choć przez większość czasu gracz jedynie śledzi poczynania głównej bohaterki, ma możliwość znacznej ingerencji w narrację na jej późniejszym etapie.

W trakcie rozgrywki protagonistka nieraz zwraca się bezpośrednio do grającego. Podczas tych rozmów wyświetlają się konkretne opcje dialogowe, które mają istotny wpływ na dalszy rozwój opowieści. Właściwy dobór odpowiedzi pozwala też na odblokowanie dodatkowych osiągnięć (wśród nich takie jak „Please, forget it” czy „First death”). Poza tym gracz może również wchodzić w interakcje z niektórymi przedmiotami w pokoju głównej bohaterki. Po kliknięciu np. na laptop dziewczyna zaczyna opowiadać związaną z nim historię.

Odkrycie wszystkich tajemnic gry jest trudne, pewne obrazy i sceny ukazują się na ekranie niezwykle rzadko. Jeżeli gracz chce poznać wszystkie sekrety głównej bohaterki, musi najpierw zaskarbić sobie jej zaufanie.

Gra posiada w sumie 5 różnych zakończeń. Aby odblokować każde z nich, należy podjąć określone akcje, m. in. zdobyć odpowiednią liczbę świetlików.

Kwestie techniczne

Gra posiada dwuwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w stylu pixel artu oraz japońskiej animacji. W kolorystyce tła prym wiodą dwie barwy: czerń i zgaszona czerwień. Najbardziej zróżnicowaną paletą kolorów cieszy się sama główna bohaterka. Ciężki klimat produkcji buduje psychodeliczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Milk outside a bag of milk outside a bag of milk cena w dniu premiery: 32,99 PLN

Wymagania wiekowe Milk outside a bag of milk outside a bag of milk: 16+

Milk outside a bag of milk outside a bag of milk Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 700 MB HDD
  • Windows 7