Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PCXBOX
Okładka Miami Vice (PS2)

Miami Vice

Gra akcji bezpośrednio bazująca na serialu sensacyjnym pod tym samym tytułem (w Polsce – „Policjanci z Miami”). Akcja programu rozgrywa się oczywiście w tytułowym mieście a gracz ma do wyboru dwójkę słynnych policjantów - Sonny'ego Crocketta oraz Ricardo Tubbsa.

Akcji | TPP | seriale TV | TPS | strzelanki | lata 80.

Okładka Miami Vice (PS2)

data premiery gry:

16lis2004

PS2 XBOX

3gru2004

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Serial „Miami Vice” (w Polsce wyświetlany jako „Policjanci z Miami”) w latach 80-tych XX wieku był jednym z najpopularniejszych obrazów telewizyjnych, zdobywając wiele prestiżowych nagród (dwa Złote Globy, dwie nagrody Emmy). Aż dziw bierze, że przez tyle lat nie stworzono (poza niezbyt udaną adaptacją na C-64) gry dorównującej świetnością filmowi. W końcu jednak temat został odkurzony przez programistów z londyńskiego studia Atomic Planet Entertainment, a efektem ich pracy jest niniejsza produkcja.

Gra opowiada o losach „serialowej” dwójki gliniarzy, prowadzących bezpardonową walkę ze światem przestępczym Miami. Plagą amerykańskich ulic od wielu lat jest handel dragami, z którym stróże prawa nie bardzo umieją sobie poradzić. Ale kiedy sprawą zajmują się dwaj twardziele - Tubbs i Crockett, nikt nie może czuć się bezpiecznie, nawet kolumbijski kartel narkotykowy. Czarno-biały duet postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przy wydatnej pomocy gracza rozprawić się z armią dealerów.

„Miami Vice” jest strzelaniną, składającą się z 16 obszernych misji. Zarówno Tubbs, jak i Crockett są grywalnymi postaciami, różniącymi się uzbrojeniem i umiejętnościami. Dzięki możliwości przełączania się (w dowolnym momencie) między nimi, żadna przeszkoda nie jest niemożliwa do pokonania, tym bardziej, że obaj partnerzy mogą ze sobą współpracować. Zastosowany Partner AI System pozwala przy pomocy prostych poleceń zachęcić ich w pewnych sytuacjach do kooperacji, np. krycia się nawzajem ogniem, asekurowania przy aresztowaniach czy osłaniania przy otwieraniu kopniakiem drzwi. Mimo współdziałania przewaga liczebna zawsze jest po stronie wroga, tak więc konieczne jest wyekwipowanie w odpowiedni sprzęt. Do wyboru jest 14 rodzajów broni, a wśród nich: pistolet Beretta, Uzi, strzelba Ithaca, M-16, karabin snajperski, granatnik itd. Oprócz eliminacji przestępców w każdej misji gracz zbiera wskazówki i dowody, rozwiązuje proste zagadki oraz dokonuje eksploracji terenu.

Zgodnie z obecnymi standardami, „Miami Vice” jest grą trójwymiarową, w której zastosowano widok z perspektywy trzeciej osoby (kamera zawieszona jest z tyłu, nad głowami bohaterów). Za całość grafiki odpowiada APETEK - autorski silnik dewelopera. Bardzo przekonująco wyglądają animacje osób: postacie mogą skakać, biegać, padać, rzucać się, ukrywać itd. Również wygląd i zróżnicowanie lokacji (ulice Miami, magazyny, hotele, nocne kluby, posterunek policji, galeria sztuki itd.) w sposób pozytywny odbija się na odbiorze gry. W tle przygrywają oczywiście motywy muzyczne Jana Hammera, znane z serialu. Martwi natomiast brak opcji zabawy wieloosobowej, dla której tego typu tytuły są wręcz stworzone. Graczowi pozostaje tylko zabawa w pojedynkę na trzech poziomach trudności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,8 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Miami Vice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Miami Vice

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 128MB
  • karta grafiki 16MB
Muzyka z serialu w elektronicznych „Policjantach z Miami”

wiadomość20 października 2004

Davilex porozumiał się z Janem Hammerem w sprawie wykorzystania jego kompozycji w nadchodzącej grze „Miami Vice”. Dzięki temu walkę z przestępcami w słonecznym Miami będziemy toczyć przy akompaniamencie słynnych „Miami Vice Theme” oraz „Crockett’s Theme” (ten drugi mogliśmy już usłyszeć na ścieżce dźwiękowej „GTA: Vice City”).

Ujawniono datę premiery Miami Vice
Ujawniono datę premiery Miami Vice

wiadomość21 sierpnia 2004

W dniu wczorajszym, firma Davilex Games podała do publicznej wiadomości oficjalną datę premiery gry Miami Vice, której fabułę oparto o serial kryminalny pod tym samym tytułem, swego czasu święcący tryumfy także i w naszym kraju.

PC
PS2
XBOX