Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka MetaMorph: Dungeon Creatures (PC)
OkładkaMetaMorph: Dungeon Creatures (PC)

MetaMorph: Dungeon Creatures PC

Opracowana przez znany z serii Twierdza zespół Firefly Studios oryginalna hybryda dungeon crawlera z grą akcji oraz strategią czasu rzeczywistego.

RPG | fantasy | dungeon-crawler | top-down | indie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MetaMorph: Dungeon Creatures Premiera PC

13grudnia2017

Steam

13grudnia2017

producent: Firefly Studios wydawca: Firefly Studios Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do MetaMorph: Dungeon Creatures

Darkest Dungeon

Wizrogue: Labyrinth of Wizardry

Fall of Light

Aktualizacja: Gra zadebiutowała w programie wczesnego dostępu w grudniu 2017 roku. Po kilku miesiącach jej rozwój uległ zatrzymaniu.

MetaMorph jest oryginalną hybrydą dungeon crawlera i gry akcji, wzbogaconą o elementy strategii czasu rzeczywistego. Za stworzenie tej produkcji odpowiada zespół FireFly Studios, znany przede wszystkim dzięki bestsellerowej serii Twierdza.

Fabuła

W MetaMorph trafiamy do fantastycznego świata, którego mieszkańcy cieszyli się szczęśliwym i spokojnym życiem. Sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie, kiedy pośród nich zaczęła kroczyć Śmierć zbierająca swoje krwawe żniwo. Bohaterowi, w którego przychodzi nam się wcielić, nie pozostało nic innego, jak zapuścić się w głąb przepastnych podziemnych labiryntów, by odnaleźć Kostuchę i położyć kres jej niebezpiecznym zapędom.

Mechanika

Na pierwszy rzut oka rozgrywka w MetaMorph opiera się na standardowym schemacie – akcja prezentowana jest w perspektywie top-down, a gracz eksploruje kolejne lochy i stawia czoła całym hordom adwersarzy. Wśród nich prym wiodą występujące w ilościach hurtowych chochliki, nieco mniej liczne, lecz silniejsze szkielety, czy wreszcie dysponujące o wiele większą mocą golemy. Z uwagi na fakt, że przeciwnicy mają znaczną przewagę liczebną, sukces może zagwarantować przede wszystkim zdolność strategicznego myślenia i szybkiego planowania odpowiedniej taktyki. Warto nadmienić, że niebezpieczeństwo stanowią także niezliczone pułapki – ich obecność można jednak wykorzystać na niekorzyść wrogów.

Tym, co wyróżnia ten tytuł na tle podobnych produkcji, są nietypowe zdolności głównego bohatera. W toku przygody kolekcjonujemy dusze poległych herosów, w których następnie możemy się przemieniać w dowolnym momencie. Do naszej dyspozycji oddano uzbrojonego w dwa miecze Królika, potrafiącego zamrażać oponentów Lodowego Ogra oraz Ognistą Nimfę kontrolującą moc płomieni. Poszczególnych protagonistów obdarzono szeregiem unikalnych zdolności, a ich właściwy dobór przed wejściem na kolejny poziom podziemi zwiększa szanse na sukces.

Kwestie techniczne

Pomimo że oprawa graficzna MetaMorph nie zaskakuje niczym szczególnym, produkcja prezentuje się przyjemnie dla oka. Bez wątpienia jest to zasługą lekko kreskówkowego stylu i bogatej palety barw – konkretnych przeciwników można odróżnić po kolorze. Na uwagę zasługuje również soundtrack, przywodzący na myśl utwory z filmowej trylogii Władcy Pierścieni.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

MetaMorph: Dungeon Creatures cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe MetaMorph: Dungeon Creatures: 12+

MetaMorph: Dungeon Creatures Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 700 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10