Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Mental Hospital III (iOS)
OkładkaMental Hospital III (iOS)

Mental Hospital III

Trzecia odsłona serii mobilnych survival horrorów, rozwijanej przez ukraińskie studio AGaming+. Gracze wcielają się w rolę dziennikarza, który zostaje wynajęty do nagrania obławy sił specjalnych na szpital psychiatryczny, w którym przeprowadzane są przerażające eksperymenty.

Akcji | FPP | survival horror | skradanki | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mental Hospital III Premiera

30lis2014

AND

9gru2014

iOS

producent: AGaming+ wydawca: AGaming+

Gry podobne do Mental Hospital III

Ultimate Custom Night

Indigo Lake

Dark Meadow: The Pact

Mental Hospital III to wydana na platformę AND i iOS gra akcji utrzymana w klimacie survival-horroru. Projekt opracowało studio AGaming+, czyli zespół, który wyprodukował również wszystkie wcześniejsze odsłony serii.

Fabuła

Miejscem akcji wydanego na platformę AND i iOS Mental Hospital III jest niezmiennie bardzo modna wśród twórców horrorów lokacja. Gracz wciela się bowiem w dziennikarza, który zostaje wynajęty w celu nagrania rajdu oddziałów specjalnych na szpital psychiatryczny, gdzie według doniesień przeprowadzane są plugawe eksperymenty.

Zbieg okoliczności powoduje, że bohater dociera na miejsce spóźniony. Wewnątrz zastaje widok rozszarpanych ciał żołnierzy i korytarze przemierzane przez zmutowane potwory, które niegdyś były ludźmi. Jego zadaniem staje się oczywiście przetrwanie i znalezienie drogi ucieczki. Przy okazji będzie musiał także poznać prawdę o szpitalu oraz przeprowadzanych na jego terenie eksperymentów.

Mechanika

W opracowanej z myślą o platformie AND i iOS grze Mental Hospital III akcję obserwujemy z oczu bohatera, a sterowanie przypomina gry FPS. Kontrolowanie postaci odbywa się więc za pomocą dwóch wirtualnych padów, z których jeden odpowiada za ruchy, a drugi pozwala rozglądać się po otoczeniu.

W przeciwieństwie do gier FPS, w Mental Hospital nie ma mowy o walce. Dziennikarz nie ma żadnych ukrytych talentów bojowych i bezpośrednia konfrontacja może się skończyć wyłącznie w jeden z sposób – z podłogą i ścianami przyozdobionymi jego wnętrznościami. W takiej sytuacji musimy postawić na podejście skradankowe. Trzeba poznawać trasy patroli wrogów, wymyślać sposoby przekradania się za ich plecami oraz wykorzystywać elementy otoczenia, takie jak np. szafy, do chowania się przed mutantami.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Mental Hospital III: 12+

iOS
AND