Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Masters of the Universe: He-Man - Power of Grayskull (GBA)
OkładkaMasters of the Universe: He-Man - Power of Grayskull (GBA)

Masters of the Universe: He-Man - Power of Grayskull GBA

Gra na bazie nowej wersji przygód He-Mana. Kreskówkowa ta wyświetlana była przez stację Cartoon Network. Tytułowy bohater po raz kolejny staje do walki z oddziałami złowrogiego Szkieletora.

Akcji | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Masters of the Universe: He-Man - Power of Grayskull Premiera GBA

29października2002

producent: TDK Mediactive wydawca: TDK Mediactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Masters of the Universe: He-Man - Power of Grayskull

Baldur's Gate: Dark Alliance

Sword of Mana

Ghost Rider

Masters of the Universe: He-Man Power of Grayskull jest wyjątkowo nieskomplikowana zręcznościówką, koncentrującą się praktycznie wyłącznie na masowej eksterminacji pojawiających się na ekranie przeciwników. Mamy tu do czynienia z tzw. chodzoną bijatyką, czyli grą, w której stopniowo eksplorujemy planszę, napotykając na coraz to nowsze przeszkody. Producent nie zastosował jednak widoku z boku, dobrze znanego chociażby z gry Golden Axe. Zamiast tego zdecydowano się na rzut izometryczny. Można więc stwierdzić, iż Power of Grayskull w większym stopniu przypomina takie klasyki gatunku jak Cadaver, czy Heimdall 2. Opisywana gra w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do nowych przygód tytułowego superbohatera, emitowanych przez stację Cartoon Network. Serial ten miał swoją oficjalną premierę w 2002 roku. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Taniko, które przygotowało też między innymi takie tytuły jak Terminator 3: Rise of the Machines (GBA), czy Retro Atari Classics (NDS). Power of Grayskull powstał wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza.

W trakcie zabawy wcielamy się oczywiście w postać tytułowego bohatera. He-Man do pokonania ma trzynaście różnych plansz. Na swojej drodze napotykamy oczywiście wysyłane przez Szkieletora potwory, z którymi należy się w miarę sprawnie uporać. Sterowanie postacią nie jest zbyt złożone. Możemy wybierać pomiędzy dwoma typami ataków – standardowym oraz silniejszym, lecz wymagającym chwili przygotowania. He-Man potrafi ponadto blokować ataki przeciwników. Oprócz walk z potworami zadbano też o kilka innych atrakcji, które zdecydowanie odgrywają jednak drugorzędną rolę. Główny bohater w niektórych miejscach musi przeskakiwać na sąsiednie platformy. Ponadto należy rozglądać się za kluczami potrzebnymi do otwarcia niektórych bram. W grze zawarto też dość prostą sekwencję, w której zasiadamy za sterami futurystycznego pojazdu. Wizualnie Power of Grayskull prezentuje się stosunkowo dobrze. Otoczenie jest bardzo zróżnicowane, a główna postać szczegółowo animowana.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Masters of the Universe: He-Man - Power of Grayskull: Odpowiednia dla każdego wieku.