Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Master Spy (Switch)
OkładkaMaster Spy (Switch)

Master Spy

Zrealizowana w stylu retro platformówka z elementami skradanki, stworzona przez niezależne studio TURBOGUN. Akcja Master Spy osadzona została w bliżej nieokreślonym czasie, w świecie pełnym korupcji i zepsucia.

Akcji | skradanki | platformówki | szpiegowskie | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Master Spy Premiera

8wrz2015

PC

3lis2022

Switch

Gry podobne do Master Spy

Inside

Wildfire

Vesper: Zero Light Edition

Master Spy to zrealizowana w olsdskulowym stylu platformówka z elementami skradanki, w której wcielamy się w rolę tytułowego superszpiega. Gra ukazała się na platformie PC, a za jej powstanie odpowiada niezależne studio TURBOGUN, dla którego jest to pierwsza poważniejsza produkcja po prostej przeglądarkowej minigierce The Carrousel, będącej hołdem złożonym kultowemu filmowi science fiction Ucieczka Logana.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w bliżej nieokreślonym czasie, w świecie pełnym korupcji i zepsucia, gdzie nie wystarczy być po prostu dobrym, w tym co się robi. Trzeba być najlepszym i taki właśnie jest nasz protagonista – szpieg, którego główną bronią są wyostrzone zmysły i prototypowa peleryna maskująca, pozwalająca przemykać niepostrzeżenie za plecami przeciwników. Wraz z każdą kolejną misją, bohater zagłębia się w skomplikowaną sieć intryg i ogólnoświatowej konspiracji odkrywając, że jego rola w całej historii jest dalece bardziej istotna, niż wynikałoby to z jego kontraktu.

Mechanika

Master Spy oferuje łącznie ponad 50 zróżnicowanych poziomów, osadzonych w zróżnicowanych sceneriach – od futurystycznych fabryk po mistyczne bastiony rycerzy ninja. W każdym z nich czekają na nas zarówno elementy typowo platformówkowe tzn. bieganie, skakanie i unikanie rozmaitych przeszkód, jak i skradankowe – w których wykorzystując umiejętności bohatera, musimy przekradać się do pilnie strzeżonych miejsc za plecami niczego nie podejrzewających przeciwników. Cała rozgrywka przebiega zasadniczo w sposób liniowy, jednak podczas zabawy możemy znaleźć i odblokować sekretne poziomy, których zaliczenie pozwoli nam w nieznaczny sposób zmienić fabułę gry.

Tryby gry

Master Spy przeznaczony jest wyłącznie do zabawy dla jednego gracza. Poza główną historią fabularną, twórcy przygotowali jednak również tryb ćwiczebny (Novice Mode), w którym możemy trenować nasze umiejętności przed przystąpieniem do rozgrywki właściwej oraz ukryty tryb tzw. „ograniczonej widzialności” (Blind Master Mode).

Kwestie techniczne

W kwestii oprawy, wydana na platformie PC produkcja studia TURBOGUN czerpie wyraźne inspiracje z klasycznych produkcji zręcznościowych z epoki 16-bitowców. Podczas zabawy towarzyszy nam więc rozpikselowana grafika o stosunkowo skromnej palecie barw. W podobnym tonie utrzymana jest także ścieżka dźwiękowa gry, za którą odpowiada André Allen Anjos – twórca niezależnego projektu RAC (Remix Artist Collective).

Ostatnia modyfikacja 22 października 2022

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Master Spy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Master Spy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • 200 MB HDD
  • Windows 7
PC
Switch