Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiU
Okładka Mario Tennis: Ultra Smash (WiiU)

Mario Tennis: Ultra Smash WiiU

Kolejna odsłona przebojowej serii sportowej firmy Nintendo, w której możemy rozegrać partyjkę tenisa, wcielając się w całą masę postaci wykreowanych przez ten japoński koncern. Wśród nich znajdziemy m.in.

Sportowe | tenis | elementy zręcznościowe | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Mario Tennis: Ultra Smash (WiiU)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

20listopada2015

20listopada2015

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Tennis: Ultra Smash na Wii U to kolejna odsłona sportowej serii gier firmy Nintendo. Produkcja stworzona przez zespół Camelot pozwala pokierować rozmaitymi postaciami wykreowanymi przez japoński koncern, które rozgrywają mecze w tenisa. Wśród dostępnych postaci znajduje się chociażby Mario, Peach i inni, w tym także herosi debiutujący w serii Mario Tennis.

Rozgrywka jest czysto zręcznościowa, aczkolwiek opiera się na prawdziwych regułach gry w tenisa. Zabawa polega więc na odbijaniu piłeczki rakietą w ten sposób, by trafiła ona w kort, a jednocześnie żeby przeciwnik miał jak największe problemy z odbiciem. Postacie Nintendo nie są jednak zwykłymi sportowcami i podczas zmagań używają różnych niecodziennych mocy specjalnych. Dodatkowo w trybie Mega Battles staramy się zjeść Mega Mushroom, który sprawi, ze nasz podopieczny momentalnie urośnie, zyskując przewagę nad przeciwnikiem.

Mecze rozgrywamy w systemie jeden na jednego, albo dwóch na dwóch. Twórcy umożliwi toczenie sportowych bojów ze sztuczną inteligencją, aczkolwiek sednem zabawy są zmagania z żywymi przeciwnikami.

Jak większość gier ze stajni Nintendo, tak i ta może się pochwalić przyjemną, kolorową oprawą 3D. Miłośnicy produkcji „Wielkiego N” od razu po uruchomieniu tytułu poczują się jak w domu, dzięki unikalnemu stylowi graficznemu, którego nie sposób pomylić z niczym innym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Mario Tennis: Ultra Smash

Klasyfikacja PEGI Mario Tennis: Ultra Smash

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Danteveli_ Ekspert 26 listopada 2015

Mario Tennis to połączenie dwóch rzeczy które uwielbiam. Sport, do którego to uprawiania byłem zmuszany za dzieciaka i bohatera jednej z pierwszych gier w jakie miałem okazje zagrać. Jak dotąd prawie wszystkie sportowe gry z udziałem wąsatego hydraulika były wyśmienite. Dlatego też zakup Mario Tennis: Ultra Smash wydawał się oczywistością. W jakim to ja byłem błędzie.

5.5
Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)
Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)

wiadomość16 czerwca 2015

Zakończyła się konferencja firmy Nintendo zorganizowana z okazji targów E3. Japoński gigant zapowiedział kilka produkcji, w tym Mario Tennis: Ultra Smash na Wii U oraz The Legend of Zelda: Triforce Heroes na 3DS-a. Pokazano także rozgrywkę ze Star Fox Zero i nie tylko.