Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Magic: The Gathering Online (PC)

Magic: The Gathering Online PC

Magic: The Gathering Online to przeznaczona do rozgrywki sieciowej gra strategiczna, stanowiąca adaptację popularnej karcianki. Deweloperzy ze studia Leaping Lizard pozostali wierni zasadom oryginału.

Logiczne | fantasy | karciane | Magic: The Gathering | sieciowe | MMO

PC Windows
Okładka Magic: The Gathering Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24czerwca2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sieciowa wersja jednej z najpopularniejszych gier karcianych umożliwiająca kolekcjonowanie kart i prowadzenie rozgrywek za pomocą Internetu. Gra wiernie oddaje wszystkie zasady oryginalnego systemu Magic the Gathering. Podobnie jak w rzeczywistości gracz kolekcjonuje karty symbolizujące siły natury, artefakty, czary oraz przeróżne potwory, aby następnie za ich pomocą zwyciężać w bojach z innymi ludźmi.

Wszelkie informacje i zasoby gracza przechowywane są na specjalnych serwerach. Tam również toczą się rozgrywki dzięki czemu do minimum ograniczono możliwość oszukiwania. Na początku każdy z graczy dostaje gratisowy startowy pakiet kart, ale za każdy następny będzie musiał zapłacić realną gotówką (lub wygrać od innych ludzi). W grze mamy dostęp do wielu pokoi, począwszy od strefy treningowej, gdzie można prowadzić rozgrywki za pomocą pakietu startowego, oraz obserwować walki innych graczy. Wszystkie zestawy są identyczne z tymi dostępnymi w prawdziwych sklepach. Niestety ich cena również będzie taka sama. Aby urzeczywistnić całą rozgrywkę Wizard of the Coast wymienia wirtualnie zakupione lub zdobyte karty na te prawdziwe. Udział w grze Magic the Gathering Online jest bezpłatny z dostępem do ograniczonej ilości kart.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Magic: The Gathering Online

odpowiednia dla każdego wieku

Magic: The Gathering Online - przedpremierowy test
Magic: The Gathering Online - przedpremierowy test

Przed premierą 14 lutego 2002, 11:06

Wymagania sprzętowe gry nie są zbyt wygórowane nawet jak na polskie warunki, wystarczy zwykły PII 300 i szybkie łącze (to jest zdecydowanie najważniejsze, niestety modemy raczej odpadają), co wraz z coraz większą ilością firm oferujących stały dostęp do Internetu nie jest też zbyt wielkim problemem. Warto jeszcze wspomnieć o małej wadzie, a właściwie cesze tej gry. Otóż ma ona tendencję do potwornego rozrastania się na dysku. Po instalacji, jeśli dobrze pamiętam, zajmowała ledwie ponad 30 megabajtów - po kilku tygodniach zrobiło się z tego blisko 200 mb. Warto na to zwrócić uwagę, szczególnie gdy nasz dysk nie posiada pojemności idącej w dziesiątki gigabajtów.