Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Magic Carpet 2 (PC)

Magic Carpet 2 PC

Kontynuacja nietypowej gry akcji firmy Bullfrog z 1994 roku. W Magic Carpet 2 wcielamy się ponownie w znanego z pierwowzoru czarodzieja, który tym razem stawia czoła potężnemu demonowi Vissiluthowi oraz jego sługusom.

Akcji | FPP

PC Windows
Okładka Magic Carpet 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24czerwca1996

30marca1997

pudełko PL

Sequel niezapomnianej gry akcji autorstwa jednej z najbardziej zasłużonych firm w komputerowej branży rozrywkowej, Bullfrog. W grze mamy okazję zasiąść za „sterami” prawdziwego magicznego dywanu, którym będziemy wykonywać niesamowite akrobacje dosłownie pół metra nad poziomem terenu.

Czeka na nas kilkadziesiąt misji, w których będziemy mogli rozbudowywać nasz zamek, bronić go przez niszczycielskimi zakusami naszych wrogów oraz zbierać siły i manę szykując się na ostateczny atak, którym zniszczymy przeciwników oraz ich zamki. W każdej z nich czeka nas wiele bezwzględnej walki z całą chmarą przerażających potworów i smoków.

Magic Carpet 2 posiada znacznie poprawioną grafikę posiadającą wiele nowych szczegółów, dzięki którym podczas misji nocnych oraz eksploracji mrocznych lochów włosy nieraz staną nam dęba, gdy zobaczymy przed sobą ognistą paszczę żądnego krwi smoka.

  • Opcje gry w trybie multiplayer w sieci lokalnej, do 8 graczy.
  • Kilka trybów graficznych: normalny, trójwymiarowy lub stereogram.
  • 20 odmiennych zaklęć magicznych, które możemy użyć w walce.
  • 50 zajmujących misji.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 2-8  

Nośnik: 1CD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 53 ocen czytelników.

Gry podobne do Magic Carpet 2

Wymagania wiekowe Magic Carpet 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Magic Carpet 2

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM

Peter Molyneux o upadku studia Bullfrog i jego przejęciu przez Electronic Arts
Peter Molyneux o upadku studia Bullfrog i jego przejęciu przez Electronic Arts

wiadomość23 marca 2014

Założyciel legendarnego studia Bullfrog, Peter Molyneux, wypowiedział się na temat jego powolnego upadku po przejęciu przez koncern Electronic Arts. Niegdyś kipiący od pomysłów zespół, w którego katalogu znajdowały się gry takie jak Populous, Syndicate czy Dungeon Keeper, ostatecznie stracił swoją iskrę na początku lat 2000.

Czy stare marki Bullfroga powrócą?
Czy stare marki Bullfroga powrócą?

wiadomość22 lipca 2009

Jeden z serwisów (Videogamer) napisał, że jest nadzieja na przypomnienie przez Electronic Arts starszych produkcji studia Bullfrog, założonego między innymi przez Petera Molyneux. Taki wniosek wysunięto po rozmowie z szefem EA Bright Light. Harvery Elliott, jak sam mówi, został zatrudniony kilka lat temu przez wydawcę właśnie w celu przywrócenia do życia którejś ze starych marek.