Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Love Live! School Idol Festival (iOS)
OkładkaLove Live! School Idol Festival (iOS)

Love Live! School Idol Festival

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna z elementami przygodowymi, która oparta jest na seriach anime Love Live! i Love Live! Sunshine!!. Gracze śledzą losy japońskich licealistek. Zakładają one duży zespół popowy, by uratować swoją szkołę, której grozi zamknięcie.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | manga i anime | rytmiczne | muzyczne | elementy przygodowe | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Love Live! School Idol Festival Premiera

11maj2014

AND iOS

producent: KLab Global wydawca: Bushiroad Strona oficjalna

Gry podobne do Love Live! School Idol Festival

BanG Dream! Girls Band Party!

Guitar Hero Live

VOEZ

Love Live! School Idol Festival to działająca w modelu free-to-play klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, która wzbogacona została o elementy przygodowe. Gracze śledzą losy japońskich licealistek. Zakładają one duży zespół popowy, by uratować swoją szkołę, której grozi zamknięcie. Tytuł zadebiutował w 2013 roku w Japonii i od tamtej pory przyciągnął ponad 40 milionów graczy na całym świecie. W 2015 roku gra doczekała się także specjalnej wersji dostępnej w japońskich salonach arcade.

Produkcja, stworzona przez studio KLabGames, jest częścią niezwykle popularnego multimedialnego projektu Love Live!, który rozpoczęty został w 2010 roku przez kilka dużych japońskich firm z branży rozrywkowej. W jego centrum stoją dwa dziewięcioosobowe girlsbandy o nazwie µ's' i Aqours, których fikcyjne losy zostały przedstawione w komiksach, kilku sezonach serialów anime, a także filmach kinowych. Obie grupy wydały także wiele singli, albumów oraz występowały na koncertach w całej wschodniej Azji.

Fabuła

Fabuła Love Live! School Idol Festival została luźno oparta na historiach przedstawionych kolejnych sezonach seriali anime Love Live! i Love Live! Sunshine!!. Gracze śledzą losy licealistek, zakładających girlsband, by zwiększyć popularność swojej szkoły, której grozi zamknięcie z powodu zbyt małej liczby uczennic. Wraz z zespołem uczestniczą następnie w krajowej rywalizacji z innymi szkolnymi grupami idolek.

Love Live! School Idol Festival posiada szereg scenariuszy, które skupiają się na każdej z kilkunastu głównych bohaterek wchodzących w skład zespołów µ's' i Aqours, a także na innych uczennicach szkoły. Fabuła tytułu jest całkowicie liniowa i została przygotowana w formie znanej z przygodówek visual novel. Gracze obserwują więc głównie dialogi i interakcje postaci, którym towarzyszą animowane portrety.

Mechanika

Love Live! School Idol Festival to klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, zbliżona formułą do wielu innych gier z gatunku dostępnych na urządzeniach mobilnych. Gracze mogą wybierać z ponad setki oryginalnych piosenek z serii. Aby rozpocząć zabawę, kompletujemy dziewięcioosobowy zespół, robiąc przy tym użytek z kolekcjonerskich kart przedstawiających poszczególne bohaterki. Karty pogrupowane są względem rzadkości oraz przydatności przypisanych do nich specjalnych bonusów i power-upów aktywowanych podczas rozgrywki. Otrzymujemy je w losowy sposób, wydając wirtualną walutę i zasoby zdobywane podczas zabawy lub kupowane za prawdziwe pieniądze.

Sterowanie opiera się w całości na wykorzystaniu ekranu dotykowego telefonu. Pole gry podzielone jest na kilka pionowych linii. W rytm muzyki przesuwają się po nich okrągłe ikony, które musimy dotknąć w odpowiednim momencie. Nie popełniając żadnych błędów, budujemy komba, pomnażające wynik punktowy. Każda piosenka dostępna jest w kilku wariantach trudności. Im jest on wyższy, tym większe nagrody czekają na nas po jej zaliczeniu.

Kwestie techniczne

Love Live! School Idol Festival posiada wysokiej jakości dwuwymiarową oprawę audiowizualna. Duża część z dialogów postaci została zdubbingowana przez japońskie aktorki, w tym członkinie µ's' i Aqours.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Love Live! School Idol Festival: Odpowiednia dla każdego wieku.

Love Live! School Idol Festival Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS