Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka BanG Dream! Girls Band Party! (iOS)
OkładkaBanG Dream! Girls Band Party! (iOS)

BanG Dream! Girls Band Party!

Funkcjonujące w modelu free-to-play połączenie klasycznej gry muzyczno-rytmicznej z produkcją typu visual novel, w którym śledzimy losy kilkunastu uczennic japońskich szkół średnich, rozpoczynających karierę muzyczną w amatorskich zespołach rockowo-popowych.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | manga i anime | rytmiczne | muzyczne | visual novel | elementy przygodowe | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BanG Dream! Girls Band Party! Premiera

4kwi2018

AND iOS

producent: CraftEgg wydawca: Bushiroad Strona oficjalna

Gry podobne do BanG Dream! Girls Band Party!

Guitar Hero Live

MUSYNX

Love Live! School Idol Festival

BanG Dream! Girls Band Party! to połączenie klasycznej gry muzyczno-rytmicznej z przygodówką typu visual novel, w której śledzimy losy kilku zespołów rockowo-popowych. Deweloperem tytułu jest japońskie studio CraftEgg, specjalizujące się w produkcjach na urządzenia z systemami iOS i Android. Gra jest centralną składową multimedialnego projektu o nazwie BanG Dream!, rozpoczętego w 2015 roku przez firmę Bushiroad, specjalizującą się w kolekcjonerskich grach karcianych. Poza grą mobilną, markę tworzą także dwa sezony serialu anime, animowany film kinowy, liczne komiksy, książki i gadżety. Niezwykle istotną rolę odgrywa tu też oryginalna muzyka, wydawana na płytach CD i wykonywana na żywo na koncertach przez trzy duże zespoły przedstawione w serii – Poppin'Party, Roselia i RAISE A SUILEN.

Fabuła

Akcja BanG Dream! Girls Band Party! rozgrywa się we współczesnej Japonii. Bohaterką gry jest Kasumi Toyama, pełna energii licealistka, która postanawia założyć własny zespół muzyczny o nazwie Poppin'Party, do którego zaprasza bliskie koleżanki. Historia została podzielona na kilka części. Główna z nich skupia się na perypetiach Kasumi oraz jej przyjaciółek, starających się zorganizować duży koncert, na którym zagrają wszystkie lokalne żeńskie zespoły licealne. Protagonistka nawiązuje po kolei kontakt z ich członkiniami. Aby przekonać je do swojego pomysłu, pomaga im w rozwiązaniu różnych problemów i konfliktów, a także stara się udowodnić, że jej kapela jest godna tego, by stanąć wraz z nimi na scenie.

Poboczne scenariusze skupiają się na poszczególnych grupach muzycznych zaprezentowanych w grze, przedstawiając bliżej ich członkinie. Fabuła tytułu jest całkowicie liniowa i została przygotowana w formie znanej z przygodówek visual novel. Gracze obserwują więc głównie dialogi i interakcje postaci, którym towarzyszą animowane portrety bohaterek.

Mechanika

Poza rozbudowanym trybem fabularnym BanG Dream! Girls Band Party! oferuje przede wszystkim klasyczną rozgrywkę muzyczno-rytmiczną, zbliżoną formułą do największego rynkowego konkurenta – Love Live! School Idol Festival. Gracze mogą wybierać spośród dziesiątek piosenek. Większość z nich stanowią oryginalne utwory zespołów z gry, a pozostałe to covery znanych przebojów z anime.

By rozpocząć zabawę, kompletujemy pięcioosobowy zespół. Dokonujemy tego, korzystając z kolekcjonerskich kart przedstawiających poszczególne wykonawczynie. Karty pogrupowane są pod względem rzadkości oraz przydatności przypisanych do nich specjalnych bonusów i power-upów aktywowanych podczas rozgrywki. Otrzymujemy je w losowych paczkach kupowanych za wirtualną walutę.

Sterowanie opiera się w całości na wykorzystaniu ekranu dotykowego telefonu. Pole gry podzielone jest na kilka pionowych linii. W rytm muzyki przesuwają się po nich okrągłe ikony, które musimy dotknąć w odpowiednim momencie. Nie popełniając żadnych błędów, budujemy komba, pomnażające wynik punktowy. Każda piosenka dostępna jest w kilku wariantach trudności. Im jest on wyższy, tym większe nagrody czekają na nas po jej zaliczeniu.

Kwestie techniczne

BanG Dream! Girls Band Party! posiada wysokiej jakości oprawę audiowizualną. Wszystkie dialogi są w pełni zdubbingowane w języku japońskim. Natomiast dwuwymiarowe portrety bohaterek są niezwykle ekspresywne, dzięki kompleksowym i przyjemnym dla oka animacjom.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe BanG Dream! Girls Band Party!: Odpowiednia dla każdego wieku.

BanG Dream! Girls Band Party! Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS