Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS5XSXPC
Okładka Lost at Sea (PS5)

Lost at Sea

Lost at Sea to pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami logicznymi nastawiona na eksplorację. Celem zabawy jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, co w życiu jest dla nas najważniejsze. Tytuł stworzyło Studio Fizbin.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Lost at Sea (PS5)

data premiery gry:

2021

PC

2022

PS5 XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost at Sea to niezależna gra przygodowa z elementami logicznymi, w którym w trakcie eksplorowania klimatycznej wyspy próbujemy odpowiedzieć na egzystencjalne pytania na temat życia. Za grę odpowiada Studio Fizbin mające na swoim koncie sympatyczną przygodówkę typu point and click The Inner World.

Mechanika

Akcja gry osadzona jest na wyspie podzielonej na biomy, gdzie każdy z nich reprezentuje konkretny okres życia człowieka. Gra zadaje pytanie na temat życia i tego, co w nim najważniejsze: miłość, przyjaźń, kariera czy może wolność? Każdy z nas ma swoje priorytety i większość boi się, że odejdzie z tego świata, zanim osiągnie wymarzony cel i doświadczy w pełni wszystkiego, co życie oferuje. I na tym też polega rozgrywka. Przemierzając tereny wyspy, odzyskujemy utracone wspomnienia za pomocą minigier i segmentów logicznych odblokowujących dostęp do nich, jednocześnie będąc ściganym przez śmierć, a właściwie strach przed nią.

Kwestie techniczne

Lost at Sea to pierwszoosobowa gra z klimatycznymi krajobrazami pełnymi metafor i odniesień do codziennego życia, z melancholijną ścieżką dźwiękową skłaniającą do przemyśleń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lost at Sea

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS5
XSX