Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Legend of Fae (PC)
OkładkaLegend of Fae (PC)

Legend of Fae PC

Prosta produkcja niezależna, opierająca się na zasadach znanych z Bejeweled. Legend of Fae to połączenie elementów gry logicznej z tymi charakterystycznymi dla gatunku cRPG.

Logiczne | elementy RPG | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legend of Fae Premiera PC

26lipca2011

producent: EndlessFluff Games wydawca: EndlessFluff Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Legend of Fae to prosta gra logiczna z elementami RPG, stworzona przez niezależne studio Endlessfluff Games, znane z opracowania także Valdis Story: Abyssal City. Rozgrywka pod wieloma względami przypomina serię Puzzle Quest.

Historia opowiada o losach Claudii Bernard, chorowitej dziewczynki, którą owładnął paraliż nóg, przez co była dużym utrapieniem dla swojej rodziny. Bohaterka nie miała lekko, ale od czasu przenosin do wujka Monte wiele się nauczyła w zakresie inżynierii, konstruując różne użyteczne przedmioty. Pewnego ranka Claudia obudziła się w pustym domu, w którym pozostawiono tajemniczą notatkę z informacją, że na wyspie Sea Cross jest niebezpiecznie i powinna uciekać. Krainę zaczynają nachodzić dziwne stworzenia, a bohaterka, wbrew ostrzeżeniu, postanawia wyruszyć w podróż, by odnaleźć wujka Monte, podczas której odkrywa, że jest czarodziejką z krwi i kości.

Mechanika produkcji w największym stopniu wzorowana była na takich tytułach jak Bejeweled i Puzzle Quest. Rozgrywka w Legend of Fae jest bowiem mieszaniną elementów cRPG i gry logicznej, a walka, zaprezentowana w formie statycznego tła i animowanych postaci, polega na przesuwaniu w linii poziomej kolorowych kulek, z których każda oznacza co innego. Są one odpowiednikami żywiołów: ognia, wody, wiatru i ziemi. Po zebraniu odpowiedniej ilości many możemy wykonać jeden z dwóch ruchów: przeprowadzić atak lub wzmocnić naszą bohaterkę, regenerując jej zdrowie, bądź zwiększając zadawane przez nią obrażenia. Naszym celem jest pozbycie się kulek tego samego koloru i tym sposobem pokonanie wrogów – dokładnie tak jak w serii Puzzle Quest. Claudia w trakcie zabawy rozwija się, a zdobyte punkty doświadczenia wydajemy na lepsze zaklęcia, szybszą regenerację many lub po prostu zwiększenie ilości punktów zdrowia.

Poza samą walką, którą toczymy także z tzw. bossami, przeprowadzamy rozmowy z napotkanymi postaciami oraz eksplorujemy kolejne zakątki magicznego świata. Co ciekawe, poruszanie się w nim – poza mapą – również bazuje na założeniach Bejeweled - nawet w spokojniejszych momentach rozgrywki musimy odpowiednio ustawiać kolorowe kulki. Zmysł taktyczny jest tu wykorzystywany w jeszcze większym stopniu niż chociażby w Puzzle Quest.

Oprawa graficzna jest bardzo uproszczona i sprowadzona głównie do wyświetlenia statycznych, kolorowych teł oraz rysunkowych postaci. Całość prezentuje się bardzo schludnie, a Legend of Fae wypada nie gorzej niż konkurencyjne tytuły tego typu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Legend of Fae: Odpowiednia dla każdego wieku.

Legend of Fae Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GS lub lepsza)
  • 76 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7