Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Last Window: The Secret of Cape West (NDS)

Last Window: The Secret of Cape West NDS

Sequel bardzo dobrze przyjętej przygodówki Hotel Dusk: Room 215. Gra zachowuje styl poprzedniczki, a podczas rozgrywki po raz kolejny trzymamy konsolę w nietypowy sposób – niczym otwartą książkę.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Last Window: The Secret of Cape West (NDS)

producent: CING

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

japońskajapońska

data premiery gry w wersji NDS:

14stycznia2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Window jest klasyczną przygodówką autorstwa japońskiego studia Cing, które specjalizuje się w tworzeniu podobnych produkcji na konsolę Nintendo DS. Wcześniej firma wsławiła się takimi pozycjami jak Another Code czy Hotel Dusk: Room 215.

Po raz kolejny głównym bohaterem jest znany z poprzedniczki Kyle Hyde. Akcja dzieje się rok po wydarzeniach znanych z pierwowzoru. Kyle to 34-letni były policjant, który został zwolniony z powodu zaniedbania na służbie, a wkrótce, jeśli nie zapłaci odpowiedniej kwoty, może też zostać eksmitowany z mieszkania,. O problemach pozwala zapomnieć znaleziony list, w którym ktoś nakazuje znaleźć bohaterowi tajemniczy obiekt, znajdujący się ponoć się w apartamentowcu Cape West. W środku nasz bohater zaczyna mieć wrażenie, że budynek ten jest w jakiś sposób powiązany ze śmiercią jego ojca i postanawia odkryć tajemnicę również tę tajemnicę. Wydarzenia rozgrywają się też wokół powieści znanej jako tytułowe The Last Window.

Rozgrywka wygląda podobnie jak w poprzedniej produkcji studia. W czasie zabawy konsolę trzymamy jak książkę, a sterowanie odbywa się przy pomocy stylusa. Dotarcie do kolejnego punktu kontrolnego w grze otwiera nowy rozdział w powieści, a następujące po sobie sytuacje są wynikiem podjętych wcześniej decyzji. Należy więc uważać na kwestie wypowiadane w rozmowach z poszczególnymi postaciami, gdyż nie pozostają one bez wpływu na fabułę.

Nowością w tej odsłonie jest opcja ignorowania wybranych aspektów rozmowy. Można w ten sposób przejść przez całą historię trochę szybciej, ale jeśli zignorujemy zbyt wiele kwestii, możemy szybko zakończyć śledztwo niepowodzeniem. Fani pierwowzoru z przyjemnością zauważą pewne nawiązania i postacie występujące już w pierwszej części.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Last Window: The Secret of Cape West

Wymagania wiekowe Last Window: The Secret of Cape West

odpowiednia dla każdego wieku