Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Last Tide (PC)

Last Tide PC

Nietypowa pierwszoosobowa strzelanka, której akcja rozgrywa się pod wodą, a rozgrywka skupia na stuosobowym trybie battle royale. Gracze wcielają się w nurków walczących ze sobą nawzajem, a także unikających groźnych rekinów.

Akcji | FPP | FPS | multiplayer | pod wodą | indie | strzelanki | Battle Royale

PC Windows
Okładka Last Tide (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

27sierpnia2018

wczesny dostęp

2020

2020

Steam

Last Tide: Aquatic Royale jest nietypową pierwszoosobową strzelanką, której rozgrywka skupia się na popularnym trybie wieloosobowym battle royale. Akcja tego tytułu toczy się w głębinach oceanu – gracze wcielają się w walczących ze sobą nurków. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada nowozelandzkie studio niezależne Digital Confectioners.

Mechanika

Last Tide: Aquatic Royale jest pierwszoosobową strzelanką należącą do podgatunku battle royale. W zabawie bierze udział maksymalnie do 100 graczy – wszyscy wcielają się w nurków walczących w głębinach oceanu. Naszym zadaniem jest eliminowanie rywali, ale także zdobywanie sprzętu (możemy przeszukiwać różnego rodzaju wraki i podwodne ruiny) oraz unikanie zagrożeń – w szczególności krwiożerczych rekinów. Zwycięża ten, kto jako ostatni pozostanie na polu walki.

Fakt, że akcja gry toczy się pod wodą wywiera realny wpływ na rozgrywkę – oznacza m.in., że ruch bohaterów jest powolniejszy i odbywa się w trzech wymiarach. Inaczej zachowuje się także broń. Dodatkowym elementem urozmaicającym starcia są spadające od czasu do czasu na plansze, głębinowe ładunki wybuchowe. Ich eksplozje wprowadzają zamieszanie i mogą zmienić równowagę sił.

Tryby gry

Last Tide: Aquatic Royale posiada wyłącznie sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Last Tide: Aquatic Royale może się pochwalić dość atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną. Podwodne plansze zostały wykonane z niemałą dbałością o szczegóły i dobrze oddają założony przez twórców klimat. Pozytywne wrażenie robi także ciekawy system oświetlenia, dobrze obrazujący sposób, w jaki światło zachowuje się pod wodą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 100  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Last Tide

18+

Wymagania sprzętowe Last Tide

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 370 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit