Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Kto uwolni Wiosne (PC)

Kto uwolni Wiosnę PC

Kto uwolni Wiosne

Kto uwolni Wiosnę to gra edukacyjna dla najmłodszych. Jej celem jest zaaplikowanie dzieciom solidnej dawki wiedzy, podanej w atrakcyjnej, kolorowej formie.

Towarzyskie

PC Windows
Okładka Kto uwolni Wiosne (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1czerwca2007

1czerwca2007

pudełko PL

Kto uwolni Wiosnę to gra edukacyjna dla najmłodszych. Jej celem jest zaaplikowanie dzieciom solidnej dawki wiedzy, podanej w atrakcyjnej, kolorowej formie.

Zadaniem gracza jest odnalezienie tytułowej pani Wiosny, porwanej przez złego czarnoksiężnika Gryziwąsa. Misję tę można wykonać tylko z pomocą gospodarzy bajkowej krainy o nazwie Tęczowa Polanka, zamieszkiwanej na co dzień przez takie postacie, jak: mała czarodziejka Papatka, skrzat Filip, miś Barnaba oraz myszka Tosia.

Na całą produkcję składa się dziewięć osobnych etapów, których treść wypełniają liczne, interesujące konkurencje: lot na miotle, gra w kulki i karty, sklejanie garnków czy układanie figur geometrycznych. Nie brak także rymowanek i krzyżówek, a jeśli komuś nadal jest mało, może sprawdzić swój talent wokalny, śpiewając piosenkę o Wiośnie lub też pomóc w pobliskim gospodarstwie poprzez walkę z mszycami i opiekę nad kaczkami, a po ciężkiej pracy odpocząć, oglądając multimedialną bajkę.

Zgodnie ze swoją nazwą program zaznajamia najmłodszych ze wszystkim, co wiąże się z pierwszą z czterech pór roku. Dzieci mogą więc dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat obyczajów ptaków, a także nauczyć się nazw leśnych zwierząt (dżdżownicy, salamandry, zająca, traszki itp.). Dane jest im ponadto zgłębić informacje dotyczące prac domowych i ogrodowych, a przy okazji doskonalić umiejętność obsługi komputera. Kto uwolni Wiosnę nie zapomina jednak również o innych aspektach edukacji, proponując odbiorcom naukę liter oraz dodawania cyfr i liczb w zakresie 0-11.

Gra wykonana została na dwuwymiarowym, autorskim silniku, który raczy milusińskich kolorową, miłą dla oka oprawą wizualną. Warto zaznaczyć także, iż tytuł jest całkowicie pozbawiony przemocy, dzięki czemu idealnie nadaje się dla osób w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Kto uwolni Wiosne

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kto uwolni Wiosnę

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 200 MHz, 32 MB RAM, Windows 98/2000/XP