Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Konami Kids Playground: Alphabet Circus (PS2)

Konami Kids Playground: Alphabet Circus PS2

Jedna z edukacyjnych gier wchodzących w skład serii "Kids Playground". Tym razem młody gracz może zająć się poznawaniem literek alfabetu oraz prostych wyrazów.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Konami Kids Playground: Alphabet Circus (PS2)

producent: ImaginEngine

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

11września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alphabet Circus to jeden z tytułów oferowanych w ramach przygotowanej przez koncern Konami serii Kids Playground. Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów z tego cyklu, mamy do czynienia z grą o charakterze edukacyjnym. Alphabet Circus opracowany został z myślą o dzieciach z przedziału wiekowego od dwóch do pięciu lat. Omawiany produkt wyróżnia się przede wszystkim innowacyjnym sterowaniem, dzięki czemu możliwe staje się połączenie nauki z zabawą. Dziecko do komunikacji z konsolą nie używa bowiem joypada, a podłączanej do portu USB specjalnej maty. Znajdują się na niej reagujące na nacisk przyciski. Alphabet Circus opracowany został wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2.

Akcja opisywanej gry rozgrywa się w tytułowym cyrku. Młodemu graczowi może towarzyszyć jedna z trzech zabawnie wyglądających postaci. Są to małpka o imieniu Fred, klaun Chico oraz słoń Ethyl. Tematem przewodnim omawianej produkcji jest poznawanie poszczególnych literek alfabetu oraz prostych słów, określających pokazywane na ekranie przedmioty czy zwierzęta. Jak już zostało powiedziane, wszystkie akcje wykonuje się z użyciem maty. Młody gracz w taki oto sposób może wybierać interesujące go czynności, czy pasujące do danego wyrazu literki.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych tytułów z tego cyklu, zdecydowano się na zawarcie dwunastu różnych mini-gier. Każda z tych zabaw może być rozgrywana na wybranym przez siebie poziomie trudności. Decyzja ta uzależniona jest między innymi od wieku grającego.

Oprawa wizualna Alphabet Circus nie odbiega zbytnio od poziomu wykonania prezentowanego przez inne tytuły z tej serii. Na ekranie widzimy ładnie wykonanych bohaterów, a także ciekawe obiekty, wykorzystywane przez prawdziwych cyrkowców. Do nawigacji używamy bardzo charakterystyczne przyciski, dzięki którym odnalezienie konkretnej mini-gry czy rozwiązanie napotkanego zadania nie przysparza większych kłopotów. Producent nie przewidział żadnych trybów multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Konami Kids Playground: Alphabet Circus

Wymagania wiekowe Konami Kids Playground: Alphabet Circus

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Konami Kids Playground: Alphabet Circus

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
  • mata