Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPS4
Okładka Kodoku (PSV)

Kodoku

Inspirowana japońskimi horrorami, oraz bogatą kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni przygodowa gra akcji z mocnymi akcentami skradankowymi. Jako kolekcjoner książek, trafiamy na ponurą wyspę Kodoku, gdzie jak wskazuje trop, ukryty został rzadki, bibliofilski okaz.

Przygodowe | survival horror | skradanki | horror | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Kodoku (PSV)

data premiery gry:

anulowana

PS4 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kodoku to utrzymana w konwencji horroru przygodowa gra akcji z naciskiem na elementy skradankowe. Gra czerpie garściami z przebogatej kultury i sztuki japońskiej, a jej główną inspiracją są filmowe, książkowe i komiksowe horrory rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Za powstanie gry odpowiada nieznane wcześniej studio Carnivore, zaś sam projekt powstał w ramach programu firmy Sony skierowanego do twórców niezależnych.

W folklorze japońskim nazwa Kodoku oznacza rodzaj toksycznej magii, wykorzystywanej do zatruwania, wywołania nieszczęścia lub zabicia poddanej jej działaniu osoby. Aby ją stworzyć, czarownicy zamykali w jednym naczyniu najbardziej niebezpieczne insekty, pozwalając im eliminować się nawzajem. Soki tego, który przetrwał wykorzystywano do stworzenia trucizny. Kodoku, to również nazwa ponurej wyspy na którą przenosi nas akcja opisywanej gry. Miejsce to już dawno temu zostało opuszczone przez ludzi, a władzę na wyspie przejęły potępione dusze i demony ze starych, japońskich legend. Tam też trafia bohater opowieści – kolekcjoner książek, którego obsesją stało się zdobycie pewnego rzadkiego, bibliofilskiego tomu. Wszelkie tropy wskazują na to, iż upragniona księga znajduje się właśnie w tym upiornym miejscu.

Celem rozgrywki jest odnalezienie drogi ucieczki z przeklętej wyspy, oraz odkrycie pochodzenia nadnaturalnej siły, władającej tym miejscem. Podczas eksploracji znajdować będziemy dokumenty, które okażą się cenną wskazówką do rozwikłania zagadki Kodoku. Nasz protoplasta nierzadko będzie musiał stawić czoła panoszącym się po wyspie złym mocom, co okaże się wyjątkowo wymagającym zadaniem, gdyż nie będzie on dysponował żadnym tradycyjnym uzbrojeniem. Zamiast tego – wzorem klasycznych skradanek – sposobem na przetrwanie okaże się ucieczka, ukrywanie się w ciemnościach i odwracanie uwagi przeciwników. Kierowana przez nas postać wyposażona jest w umiejętność odgadywania lokacji przeciwników na podstawie dźwięku oraz zdolność koncentracji, pozwalającą przewidywać skąd nadejdzie zagrożenie. Ponadto kolekcjoner posiada talenty magiczne, dzięki którym potrafi przygotowywać zaklęcia, korzystając z zaawansowanego systemu craftingu. Czary pozwolą nam np. pozostawać niewykrytym przez demony, pomogą też w rozwiązaniu niektórych czekających na nas zagadek.

W warstwie audiowizualnej gry – podobnie jak w samym scenariuszu i mechanice rozgrywki, nietrudno zauważyć inspiracje kulturą i sztuką japońską. Nietypowy styl graficzny oraz kolorystyka przywodzą na myśl popularne komiksy i filmy animowane, powstające w tym właśnie kraju. Wszystko to razem wpływa na oryginalność i swoistą wyjątkowość opisywanej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Kodoku

Wymagania wiekowe Kodoku

18+

Zapowiedziano Kodoku – przygodową grę akcji zainspirowaną japońskimi horrorami
Zapowiedziano Kodoku – przygodową grę akcji zainspirowaną japońskimi horrorami

wiadomość19 stycznia 2014

Carnivore Studio ujawniło projekt Kodoku, czyli przygodową grę akcji zainspirowaną japońskimi horrorami. Produkcja zmierza na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

PS4
PSV