Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWWW
Okładka K.O. Champs (WWW)
OkładkaK.O. Champs (WWW)

K.O. Champs WWW

Przeglądarkowa strategia pozwalająca wcielić się w menedżera bokserskiego. Naszym zadaniem jest naturalnie doprowadzenie podopiecznego na sam szczyt światowych rankingów.

Sportowe | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

K.O. Champs Premiera WWW

4czerwca2010

pudełko PL

4czerwca2010

producent: Bigpoint wydawca: Bigpoint wydawca PL: Bigpoint Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

K.O. Champs to internetowy menadżer bokserski, będący kolejną produkcją firmy Bigpoint. Gracz przejmuje w nim pieczę nad bokserem i prowadzi go do miana najlepszego pięściarza na świecie.

Aby osiągnąć sukces, należy wykazać się zdolnościami menadżerskimi, rozbudowując otoczenie boksera i przygotowując go odpowiednio do walk. Jako pretendent, zawodnik ma szansę wyzwać aktualnego mistrza świata do walki o pas. Będąc już mistrzem musimy liczyć się z koniecznością odbywania co pewien czas walki z bokserami, pragnącymi odebrać nam tytuł.

W K.O. Champs rozgrywka w dużej mierze sprowadza się do dbania o rozwój boksera. Następuje on przede wszystkim poprzez uczestnictwo w coraz to trudniejszych pojedynkach. Dzięki zwycięstwom pięściarz otrzymuje punkty doświadczenia, które automatycznie wpływają na wzrost jego umiejętności. Najwyższym możliwym poziomem jest dziewiąty, którego wypracowanie równoznaczne jest z uzyskaniem miana prawdziwego mistrza wagi ciężkiej. Najważniejszymi czynnikami opisującymi naszego podopiecznego jest kondycja, odporność na ciosy (generalna i z podziałem na rundy), liczba punktów ataku na rundę, a także punkty obrony na rundę. Dysponując tymi ostatnimi gracz ustala taktykę na cały mecz. Może więc zdecydować, czy bokser powinien już na samym początku zasypać przeciwnika skomplikowanymi kombinacjami, czy też spokojnie go wypunktować.

Aby zawodnik odnosił sukcesy, ważne jest też, aby jego menadżer, czyli gracz, zadbał o otoczenie. W tym celu należy inwestować pieniądze w salę treningową, na której bokser ćwiczy ciosy, opanowuje kolejne pozycje obronne, a także wpływa pozytywnie na swoją kondycję. Pomieszczenie można ciągle rozbudowywać – nie tylko pod kątem wielkości, ale również liczby urządzeń treningowych. Im lepiej wyposażona sala, tym mniej czasu potrzeba na trening (wpływa to również na możliwość rozwijania większej liczby statystyk). Transakcji można dokonywać w specjalnym sklepie, w którym znajduje się także szereg innych przydatnych bokserowi produktów. Większość z nich można nabyć za pieniądze otrzymane za wygrane walki (reszta dostępna jest w systemie mikrotransakcji).

Równie ważne, co trening, jest także zadbanie o pojemność hali sportowej, na której odbywają się kolejne walki. Im więcej widzów, tym większe zyski gracz jest w stanie czerpać ze sprzedaży biletów. Aby zachęcić fanów boksu do przychodzenia na pojedynki naszego boksera, należy także zadbać o dobre kontakty z prasą, potrafiącą odpowiednio nagłośnić kolejne walki. Gracze mogą również zakładać kluby bokserskie, do których przystępują inni menadżerowie. W tym przypadku zwycięstwo w walce pojedynczego zawodnika automatycznie wpływa na poprawę stanu punktowego całego klubu.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe K.O. Champs: 12+

K.O. Champs Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • przeglądarka internetowa