Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2
Okładka Knockout Kings 2001 (PS2)
OkładkaKnockout Kings 2001 (PS2)

Knockout Kings 2001 PS2

Kolejna odsłona serii gier sportowych o boksie z logo EA Sports. Tytuł ten po raz pierwszy ukazał się na konsoli PlayStation 2 i w związku z tym znacznej poprawie uległa oprawa graficzna oraz usprawniono rozgrywkę.

Sportowe | boks | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knockout Kings 2001 Premiera PS2

13lutego2001

producent: Black Ops wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Knockout Kings 2001

Fight Night 2004

Rocky: Legends

Knockout Kings 2002

Knockout Kings 2001 to następna część serii poświęconej boksowi z katalogu firmy Electronic Arts. Po raz pierwszy wydano ją nie tylko na poprzednią generację konsoli Sony, ale również na PlayStation 2. W związku z tym doczekaliśmy się wielu istotnych zmian w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Oprócz warstwy audiowizualnej wzbogacono również dostępne tryby zabawy oraz zwiększono pulę zawodników (i zawodniczek!).

Wśród szeregu opcji dla pojedynczego gracza główne wyzwanie stanowi Kariera. Na początku tworzymy od podstaw własnego boksera decydując o jego wyglądzie, nazwisku i kolorze spodenek, a potem ruszamy na podbój najsłynniejszych światowych hal z Madison Square Garden na czele. Zanim jednak do tego dojdzie musimy stoczyć szereg pojedynków z coraz bardziej doświadczonymi rywalami. W przerwach pomiędzy spotkaniami udajemy się na salę treningową, gdzie pod czujnym okiem trenera rozwijamy umiejętności poprzez wciskanie w odpowiedniej kolejności przycisków na padzie.

Oprócz Kariery oddano do dyspozycji graczy także standardowy tryb zręcznościowy, w którym rywalizujemy z kolejnymi przeciwnikami do czasu pierwszej porażki. W wolnej chwili możemy rozegrać szybki pojedynek lub skorzystać z opcji Fantasy Fights pozwalającej na wzięcie udziału w starciu dwóch legendarnych zawodników, np. Alego z Marciano.

Największe zmiany zaszły jednak w oprawie wizualnej. Ze względu na znacznie większą moc obliczeniową konsoli PlayStation 2 twórcy zwiększyli szczegółowość modeli postaci oraz poprawili ich animację. Znacznie lepiej prezentują się również wiernie odwzorowane hale z żywiołowo reagującą publicznością. W trakcie pojedynków słuchamy komentatorów ze stacji telewizyjnej ESPN.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Knockout Kings 2001: Odpowiednia dla każdego wieku.