Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Klik: Wyspa Tajemnic (PC)

Klik: Wyspa Tajemnic PC

Gra edukacyjna przeznaczona dla młodszych fanów interaktywnej rozrywki. Przenosimy się na tytułową wyspę tajemnic, kierując poczynaniami siedmioletniego Mateusza Klickiego, nazywającego siebie Klikiem. Zadaniem głównego bohatera jest odnalezienie jego zaginionego wujka.

Towarzyskie

PC Windows
Okładka Klik: Wyspa Tajemnic (PC)

producent: WSiP

wydawca: WSiP

wydawca PL: WSiP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2009

14grudnia2009

pudełko PL

Klik: Wyspa Tajemnic to gra przygotowana z myślą o dzieciach w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Produkt ten cechuje się silnie zaznaczonymi walorami edukacyjnymi, uwzględniając zagadnienia z programu nauczania edukacji wczesnoszkolnej.

W trakcie zabawy młody gracz przenosi się na tytułową wyspę tajemnic, kierując poczynaniami siedmioletniego Mateusza Klickiego, nazywającego siebie Klikiem. Zadaniem głównego bohatera jest odnalezienie jego zaginionego wujka, który był naukowcem. Klik odwiedza wiele ciekawych krain, jak również napotyka przyjaźnie nastawione postaci niezależne, w tym Michalinkę i gadającego Tukana.

Właściwa rozgrywka składa się z dużej liczby prostych gier, których poziom trudności nieznacznie wzrasta w miarę zabawy, zmuszając gracza do umiejętnego wykorzystywania pozyskanej do tej pory wiedzy. Dostępne zadania pozwalają między innymi na sprawdzenie umiejętności czytania i pisania w języku polskim oraz angielskim, zapamiętywanie określonych faktów, wykonywanie prostych obliczeń matematycznych czy wykazywanie się wiedzą przyrodniczą oraz ekologiczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Klik: Wyspa Tajemnic

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Klik: Wyspa Tajemnic

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, Windows 2000/XP/Vista