Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Kirby's Extra Epic Yarn (3DS)
OkładkaKirby's Extra Epic Yarn (3DS)

Kirby's Extra Epic Yarn 3DS

Specjalna wersja gry Kirby’s Epic Yarn, czyli przyjemnej dla oka platformówki, w której wcielamy się w tytułowego bohatera będącego uroczą wełnianą kulką.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby's Extra Epic Yarn Premiera 3DS

8marca2019

pudełko PL

8marca2019

Nintendo eShop

8marca2019

producent: HAL Laboratory wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kirby's Extra Epic Yarn jest specjalną wersją wydanej w 2010 roku gry Kirby's Epic Yarn, czyli dziesiątej odsłony popularnego cyklu platformówek, który narodził się w 1992 roku. Tytuł został opracowany przez autorów oryginału – studia Good Feel oraz HAL Laboratory.

Fabuła

W Kirby's Extra Epic Yarn gracze wcielają się w uroczą różową kulkę imieniem Kirby. Pewnego dnia bohater zostaje przemieniony w istotę stworzoną z włóczki. Pod tą postacią trafia do wykonanego z tkaniny świata Patch Land, który znalazł się w niebezpieczeństwie – nie dość, że został on podziurawiony, to jeszcze zagraża mu złowrogi Yin Yarn. Łącząc siły z Księciem Fluffem, heros musi zebrać siedem fragmentów magicznej włóczki, przy pomocy których będzie mógł załatać krainę i powstrzymać antagonistę.

Mechanika

W grze Kirby’s Extra Epic Yarn akcję ukazano z boku. Przemierzając zróżnicowane lokacje, Kirby pokonuje rozmaite przeszkody terenowe i walczy z napotkanymi przeciwnikami. Bohater korzysta z włóczki niczym z bicza, przy pomocy którego wyrzuca w powietrze wrogów oraz aktywuje rozmaite mechanizmy, co pozwala mu dostać się do trudno dostępnych miejsc. Poza tym często robi użytek ze swojej unikalnej umiejętności, pozwalającej mu zmieniać się w rozmaite obiekty. Jako parasol nasz podopieczny opada nieco wolniej, pod postacią samochodu szybko pokonuje duże odległości, po przemianie w batyskaf może poruszać się pod wodą, z kolei zmieniając się w robota, jest w stanie stawić czoła hordom oponentów.

Na poszczególnych poziomach roi się od przedmiotów czekających na zebranie – mowa przede wszystkim o koralikach, które wydajemy na zakup mebli i innych elementów wyposażenia mieszkania Kirby'ego. Co ciekawe, w trakcie swoich wojaży protagonista nie może zginąć – po otrzymaniu obrażeń lub wpadnięciu w przepaść traci jednak część zdobytych łupów. Przechodząc kolejne etapy otrzymujemy natomiast łatki, którymi wypełniamy podziurawioną mapę – w ten sposób odblokowujemy następne lokacje.

W porównaniu z oryginałem Kirby's Extra Epic Yarn może się pochwalić przede wszystkim obecnością specjalnego trybu zwanego Devilish Mode, w którym Kirby ucieka przed wrogiem, starając się dotrzeć do końca etapu. Poza tym zaimplementowano tu rozmaite minigry, a także oddano nam do dyspozycji bonusowych bohaterów. Listę nowości zamykają natomiast dodatkowe zdolności Kirby'ego.

Kwestie techniczne

Dzięki kreskówkowej stylistyce znanej z oryginału dwuwymiarowa grafika gry Kirby’s Extra Epic Yarn prezentuje się przyjemnie dla oka. Tytuł działa wyłącznie w trybie 2D.

Ostatnia modyfikacja 20 września 2018

Tryb gry: single player  

Kirby's Extra Epic Yarn cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kirby's Extra Epic Yarn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.