Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGCN
Okładka Kirby Air Ride (GCN)
OkładkaKirby Air Ride (GCN)

Kirby Air Ride GCN

Pierwowzór tej gry ukazał się jeszcze na konsoli N64. Teraz w odświeżonej wersji wcielamy się w sympatycznego duszka Kirby’ego i ścigamy się przy użyciu rozmaitych wahadłowców na różnych, kolorowych trasach.

Wyścigi | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby Air Ride Premiera GCN

13października2003

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwowzór tej gry ukazał się jeszcze na konsoli N64. Teraz w odświeżonej wersji wcielamy się w sympatycznego duszka Kirby’ego i ścigamy się przy użyciu rozmaitych wahadłowców na różnych, kolorowych trasach.

Gra oferuje nam trzy tryby zabawy: Air Ride (główny tryb gry, w którym pokonujemy kolejne trasy), Top Ride (stawia na szybkość, a zawodnicy ścigają się po torach 2D) i City Trial (przypominający deathmatch na zamkniętych arenach, gdzie zbiera się różnej maści power-upy i używa na przeciwnikach). Podczas zwykłej jazdy, Kirby może użyć swojej głównej umiejętności – krótkotrwałego połykania wrogów. Jest to jedyny sposób, aby wyssać z nich energię, a tym samym uzyskać rozmaite ulepszenia, na przykład miecz. Developerzy postawili głównie na intuicyjność - do zabawy wystarczy drążek analogowy oraz zaledwie jeden klawisz. Kluczem do sukcesu jest umiejętne wchodzenie w zakręty z odpowiednią prędkością, co po wyjściu z nich umożliwia otrzymanie turbodoładowania. Trasy, po których się ścigamy, są zaprojektowane w sposób, umożliwiający jak najefektowniejszą jazdę - liczne zakręty oraz pętle nie są tu rzadkością. Dostępne pojazdy różnią się od siebie takimi statystykami jak prędkość, przyspieszenie czy zwrotność.

Nie zapomniano także o trybie dla wielu graczy, w Kirby Air Race umożliwiono nam zabawę w czwórkę na podzielonym ekranie. Grafika jest kolorowa, przejrzysta i bardzo „połyskowa”. Zadbano także o to, by framerate nie spadał poniżej 60 klatek na sekundę (chociaż czasem nie udało się tego uniknąć).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Kirby Air Ride

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Kirby Air Ride Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci