Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Killsquad (PC)
OkładkaKillsquad (PC)

Killsquad PC

Kooperacyjna gra akcji w rzucie izometrycznym, wyposażona w elementy RPG. Gracze wcielają się w najemników z tytułowych oddziałów Killsquad, którzy wypełniają niebezpieczne kontrakty w najdalszych zakątkach kosmosu.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | elementy RPG | indie | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killsquad Premiera PC

wczesny dostęp

16lipca2019

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Novarama Technology wydawca: Novarama Technology Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Killsquad jest to twin-stick shooter (dynamiczna strzelanka z widokiem izometrycznym) połączony z RPG od niezależnego studia Novarama. Zostajemy w nim w najemnikiem z oddziału killsquad. Gracz może wcielić się w kilka postaci o unikatowych zdolnościach, których umiejętności w trakcie trwania poszczególnych kontraktów może rozwijać.

Fabuła

Killsquad zabiera nas w dystopijną przyszłość. Ludzkości udało się podbić kosmos, lecz wciąż jest on targany konfliktami. Potężne korporacje, broniąc swoich interesów, powołały do życia jednostki killsquad – grupy najemników mające wykonywać dla nich misje w najniebezpieczniejszych regionach kosmosu.

Mechanika

Killsquad jest twin-stick shooterem, czyli dynamiczną strzelanką widzianą w rzucie izometrycznym, oferującą też mechanikę zdobywania doświadczenia rodem z gier RPG. Zadaniem gracza jest wykonywanie kontraktów o różnym poziomie trudności, a za zarobione pieniądze – rozwijanie ekwipunku postaci.

W Killsquad dostajemy do wyboru bohaterów o unikatowych zdolnościach. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na postacie do walki w zwarciu lub na dystans. Od awatara, na którego się zdecydujemy, w znacznym stopniu zależy nasza rola w drużynie. Przykładowo, nieco delikatna Cass potrafi stawać się niewidzialna i teleportować się do przeciwnika, zadając mu poważne obrażenia; z kolei Kosmo to tank, który swoim potężnym młotem zadaje obrażenia AOE wszystkim okolicznym przeciwnikom.

Początkowe umiejętności naszych bohaterów ewoluują w miarę zdobywania doświadczenia: co 2 poziomy (do maksymalnego 10.) gracz może wybrać perka, który pozwoli mu zmodyfikować działanie swoich głównych zdolności; dla przykładu, lecząca moc Zero może dostać efekt obszarowy, a bojowa aura Kosma może działać na sojuszników. Osiągnąwszy poziom 6., każda z postaci może wybrać jedną z 2 unikatowych umiejętności specjalnych.

W Killsquad rozwój postaci różni się nieco od takiego, który znamy z gier RPG – nie wszystkie postępy poczynione przez naszego bohatera są stałe. Tradycyjne poziomy oraz rozwijane umiejętności są dostępne jedynie w obrębie danego kontraktu, a po jego ukończeniu resetują się. Z misji na misję rozwojowi ulega jednak ekwipunek, jaki nosimy. Co prawda w trakcie zlecenia nie zdobywamy tradycyjnego lootu (chyba że jest on nagrodą za wykonanie zadania), jednak możemy znaleźć materiały potrzebne do ulepszania naszego sprzętu. Same przedmioty natomiast zdobywamy w sklepie pomiędzy misjami, kupując go za grową walutę. Do dyspozycji mamy 3 miejsca na ekwipunek – jedno na broń oraz dwa na różne akcesoria zapewniające bonusy pasywne. Sprzęty kupowane w sklepie są losowe – wybieramy jedynie ogólną kategorię przedmiotu, a w przypadku broni – dla kogo ona ma być i kupujemy przedmiot „w ciemno”. Ogólny poziom rozwoju postaci zależy od poziomu naszego sprzętu i jest nazywany Vector.

Według poziomu Vector są zorganizowane kontrakty, które można wybrać. Są 3 główne poziomy trudności misji: Rekrut (Vector 1-30), Weteran (Vector 35-90), Operacje Specjalne (Vector 120-150). Misje są dostępne jedynie czasowo i dynamicznie się zmieniają. Każda z nich zabiera nas na mniej lub bardziej korytarzową mapkę, na której będziemy mieli do wykonania jeden z kilku celów: likwidacja danego przeciwnika, eskorta, zdobycie konkretnego przedmiotu. Wszystkie jednak osiągamy w podobny sposób - poprzez zabijanie przeciwników.

Tryby gry

Killsquad to gra kooperacyjna dla maksymalnie 4 osób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Killsquad cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Killsquad: 12+

Killsquad Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 / AMD Phenom II X3
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770K 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 10 64-bit