Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiXONE
Okładka Killer Instinct 2 Classic (XONE)
OkładkaKiller Instinct 2 Classic (XONE)

Killer Instinct 2 Classic XONE

Przygotowana jako bonus dla wszystkich posiadaczy drugiego sezonu gry Killer Instinct reedycja kontynuacji klasycznej bijatyki firmy Rare.

Bijatyki | 2D | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killer Instinct 2 Classic Premiera XONE

23września2014

Xbox Live

23września2014

producent: Code Mystics wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Killer Instinct 2 Classic to wydana na konsoli Xbox One reedycja klasycznej, duwymiarowej bijatyki brytyjskiego studia Rare. Oryginalna gra miała premierę w 1996 roku na salonowych automatach arcade i w tym samym roku doczekała się konwersji na konsolę Nintendo 64 (jako Killer Instinct Gold). Xboksowa reedycja gry przygotowana została przez specjalizujące się w podobnych przedsięwzięciach kanadyjskie studio Code Mystics. Podobnie jak wydany rok wcześniej Killer Instinct Classic, gra została udostępniona wyłącznie nabywcom przepustki sezonowej do drugiego sezonu Killer Instict w wersji Ultra.

Fabuła

Fabuła Killer Instinct 2 Classic rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym zakończyła się poprzedniczka. Śmierć głównego antagonisty – Eyedolla – utworzyła portal czasowy i przeniosła uczestników turnieju Killer Instinct dwa tysiąclecia lat wstecz, gdzie zmuszeni oni są stawić czoła Gargosowi, nowouwolnionemu władcy demonów. Grupa znanych z pierwowzoru wojowników (uzupełniona o kilka nowych twarzy) walczy więc w następnej edycji turnieju o prawo do zmierzenia się z kolejnym, jeszcze potężniejszym przeciwnikiem.

Mechanika

Pod względem mechaniki, druga odsłona odświeżonego Killer Instinct oferuje kilka rozwiązań wyróżniających ją na tle konkurencyjnych bijatyk. Do najważniejszych należą dwa niezależne paski energii (zamiast klasycznego systemu „best-of-three”), oraz automatyczne kombosy. Wśród całkiem nowych elementów odnotować warto wprowadzenie dodatkowego paska energii (Super bar), po napełnieniu którego możemy zastosować na przeciwniku ulepszoną wersję klasycznego ciosu specjalnego, zadającą mu znacznie większe obrażenia. Wyróżnić należy też możliwość parowania ciosów oraz nieco przemodelowany system „finisherów”.

Tryby gry

Killer Instinct 2 Classic pozwala zarówno na zabawę w klasycznym trybie rywalizacji z komputerem, jak i z żywymi przeciwnikami na wspólnym ekranie lub w przez Internet.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym, wydana na Xboksa One reedycja Killer Instict 2 przygotowana została wedle tych samych zasad co jej poprzedniczka i stanowi wierne odzwierciedlenie pierwowzoru, przystosowane jedynie do działania z prędkością 60 klatek na sekundę w skalowanej rozdzielczości 1080p. Gra współpracuje również z dedykowanym konsoli Microsoftu specjalnym joypadem o nazwie Killer Instinct Arcade FightStick Tournament Edition 2, stanowiącym wierną kopię pulpitu klasycznych automatów arcade.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Killer Instinct 2 Classic: 16+